Każdy z nas chciałby zarabiać dużo. Dzięki pieniądzom możemy realizować swoje marzenia, rozwijać pasje, czy zabezpieczyć przyszłość.Czasy w których całe życie pracowało się w jednej firmie, już dawno minęły. Dziś o wiele łatwiej niż kiedyś można pójść na kurs, czy przejść szkolenie w internecie i zdobyć nowe kwalifikacje.

Zawodów, w których można dojść do stosunkowo wysokich zarobków jest kilka.

Programista to jeden z najlepiej opłacanych zawodów. Około 25% najlepiej opłacanych programistów, zarabia ponad 6500 złotych na rękę. W tej branży nie brakuje też oczywiście osób zarabiających 20, czy też 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Drugim dobrze płatnym zawodem jest kontroler finansowy. Zarobki dobrze zarabiających kontrolerów zaczynają się od około 7 tysięcy złotych netto miesięcznie. Do zadań osoby na takiej posadzie należą między innymi, ocena sytuacji firmy, czy doradztwo w zakresie obniżania kosztów. Pracodawcy od kandydata oczekują zazwyczaj wyższego wykształcenia ekonomicznego.

Innym z dobrze wynagradzanych zawodów jest radca prawny. Dobrzy radcy prawni, mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie w wysokości 8 tysięcy złotych. Do obowiązków radców prawnych należą między innymi, sporządzanie pism procesowych, opinii prawnych, czy projektów umów.

Bardzo dobrze płatnym zawodem jest również Specjalista do spraw bezpieczeństwa IT. Zarobki w tej branży zaczynają się już od 9 tysięcy złotych miesięcznie. Taka osoba dba o to, aby hakerzy nie przechwycili tajnych danych firmy, lub żeby pracownik nie ściągnął z sieci zawirusowanej aplikacji, czy oprogramowania.

Kierownik do spraw kluczowych klientów, to jednak najlepiej opłacalny zawodów w dzisiejszych czasach. Zarobki w tej branży sięgają nawet 15 tysięcy złotych na rękę. Osoba ta jest odpowiedzialna za kontakt z najważniejszymi i największymi klientami w firmie. Z jednej strony doradzają, z drugiej negocjują warunki umowy.

Warto jest dobrze zarabiać i mieć pieniądze na rozwój czegoś, bądź na własne przyjemności i realizację planów. Pamiętajmy aby dążyć do tego właśnie teraz, ponieważ na emeryturze zwyczajnie nie będzie nas na to stać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *