Każdy z nas chciałby zarabiać dużo. Dzięki pieniądzom możemy realizować swoje marzenia, rozwijać pasje, czy zabezpieczyć przyszłość.Czasy w których całe życie pracowało się w jednej firmie, już dawno minęły. Dziś o wiele łatwiej niż kiedyś można pójść na kurs, czy przejść szkolenie w internecie i zdobyć nowe kwalifikacje.

Zawodów, w których można dojść do stosunkowo wysokich zarobków jest kilka.

Programista to jeden z najlepiej opłacanych zawodów. Około 25% najlepiej opłacanych programistów, zarabia ponad 6500 złotych na rękę. W tej branży nie brakuje też oczywiście osób zarabiających 20, czy też 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Drugim dobrze płatnym zawodem jest kontroler finansowy. Zarobki dobrze zarabiających kontrolerów zaczynają się od około 7 tysięcy złotych netto miesięcznie. Do zadań osoby na takiej posadzie należą między innymi, ocena sytuacji firmy, czy doradztwo w zakresie obniżania kosztów. Pracodawcy od kandydata oczekują zazwyczaj wyższego wykształcenia ekonomicznego.

Innym z dobrze wynagradzanych zawodów jest radca prawny. Dobrzy radcy prawni, mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie w wysokości 8 tysięcy złotych. Do obowiązków radców prawnych należą między innymi, sporządzanie pism procesowych, opinii prawnych, czy projektów umów.

Bardzo dobrze płatnym zawodem jest również Specjalista do spraw bezpieczeństwa IT. Zarobki w tej branży zaczynają się już od 9 tysięcy złotych miesięcznie. Taka osoba dba o to, aby hakerzy nie przechwycili tajnych danych firmy, lub żeby pracownik nie ściągnął z sieci zawirusowanej aplikacji, czy oprogramowania.

Kierownik do spraw kluczowych klientów, to jednak najlepiej opłacalny zawodów w dzisiejszych czasach. Zarobki w tej branży sięgają nawet 15 tysięcy złotych na rękę. Osoba ta jest odpowiedzialna za kontakt z najważniejszymi i największymi klientami w firmie. Z jednej strony doradzają, z drugiej negocjują warunki umowy.

Warto jest dobrze zarabiać i mieć pieniądze na rozwój czegoś, bądź na własne przyjemności i realizację planów. Pamiętajmy aby dążyć do tego właśnie teraz, ponieważ na emeryturze zwyczajnie nie będzie nas na to stać.

Dodaj komentarz