Sporty walki, a szczególnie MMA niezmiennie od lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Doskonałym tego dowodem są pojawiające się jak grzyby po deszczu organizacje zrzeszające zawodników mieszanych sztuk walki. W samej tylko Polsce cyklicznie odbywa się 5 eventów przygotowywanych przez różnych organizatorów, nie wspominając o pomniejszych galach. Jak rodzime federacje MMA wypadają na tle swoich odpowiedników zza granicy? 

Największe organizacje MMA na świecie. TOP 3 największych eventów zza granicy

Bez wątpienia, kiedy zapytamy o to, które zawody MMA są najbardziej popularne, w przeważającej większości w odpowiedzi usłyszymy UFC. Nie będzie to żadnym zaskoczeniem. W światowym topie, zdominowanym przez dwie amerykańskie federacje, znalazło się również miejsce m.in. dla eventów singapurskiego organizatora. Oto 3 najpopularniejsze organizacje MMA na świecie według reporterów MiddleEasy.

Gale UFC poza konkurencją

Dana White i jego UFC pozostają na czele rankingów popularności, jeśli chodzi o sporty MMA. Wysoki poziom w zakresie organizacji gal, mnogość zawodników, w tym wiele supergwiazd tego sportu sprawiają, że każdy z eventów przyciąga miliony widzów z całego świata żądnych znakomitych pojedynków współczesnych gladiatorów. Warto przypomnieć, że jednym z głośniejszych nazwisk organizacji jest polski zawodnik Marcin Tybura. 

Bellator na drugim miejscu w TOP 10 organizacji MMA 

Drugie miejsce na podium organizatorów walk w formule MMA zajął Bellator. To kolejna po UFC duża federacja z amerykańskim rodowodem. W samych pojedynkach udział bierze wielu byłych zawodników UFC, chociażby legendy takie jak Fedor Emelianenko. Bellator MMA znane jest także z promowania młodych talentów oraz mniej znanych zawodników mogących wylegitymować się dużymi umiejętnościami. Wśród nich w klatce pojedynkuje się nasz rodak, Kamil Oniszczuk. Transmisje z pojedynków oglądać można na ponad 160 kanałach telewizyjnych na całym świecie. 

Zobacz także: https://ringxf.pl/

Singapurska federacja ONE Championship wśród najlepszych 

Osoby niezwiązane z tematem sportów walki mogą być zaskoczone, ale jedną z najpopularniejszych federacji skupiających się na organizacji zawodów MMA jest singapurska organizacja ONE Championship. Turnieje nie ograniczają się jedynie do walk w formule mieszanych sztuk walki. Organizowane są również zawody Muay Thai oraz Kickboxingu. Założona w 2011 roku organizacja może pochwalić się licznym gronem globalnych odbiorców, nieustannie poszerzając swoje zasięgi. 

Największe organizacje MMA w Polsce. Federacja KSW w światowej czołówce 

Również w kraju nad Wisłą sporty walki, ze szczególnym naciskiem na MMA mogą pochwalić się dużym zainteresowaniem. Sama liczba powstałych organizacji jest tego dobitnym dowodem. Wśród najpopularniejszych znajdują sięm.in. KSW, Fame MMA czy Fight Exclusive Night.

KSW w jednym rankingu z UFC 

Choć gale KSW organizowane przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego nie mogą, póki co, powalczyć o miejsce na podium w rankingach popularności, to znalazły uznanie w oczach dziennikarzy. Wspomniany portal MiddleEasy uplasował rodzimą federację na ósmym miejscu, jeśli chodzi o największe organizacje MMA na świecie.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz