Praca stylistki paznokci, to zawód, który jest popularny od dłuższego czasu. Wiele kobiet i nie tylko ma swoje salony stylizacji paznokci. Pracują także w tego typu miejscach na etacie. Przeczytaj, a dowiesz się o kompetencjach osoby pracującej na tym stanowisku.

Szkolenia, warsztaty, kursy

Dobrze przygotowana do pracy stylistka paznokci musi mieć wiedzę profesjonalną. Może skończyć kurs stylizacji paznokci w swoim mieście lub okolicach. Często trzeba dojechać tam, gdzie dobrze uczą. Są także inne możliwości kształcenia w tym zawodzie. Na przykład roczna szkoła stylizacji paznokci, w której nauka odbywa się w weekendy lub inne ustalone daty. Dzięki wiedzy ze szkoły i kursów stylistka paznokci zdobędzie lepszą pracę. Będzie mieć więcej klientek, satysfakcję z pracy i zarobki.

Znajomość metod przedłużania paznokci

Branża szybko się rozwija. Ciągle pojawiają się nowe ułatwiające pracę produkty i akcesoria. Potrzebne w salonie i stylistom oferującym usługi mobilne w domu klienta. Sposobów przedłużania jest coraz więcej. Między innymi metoda żelowa będąca jedną z bardziej znanych. Oprócz niej popularny jest manicure hybrydowy polegający na pomalowaniu płytki paznokcia specjalnym lakierem. Kolor nakłada się na bazę, a potem top, który zapewni połysk. Jednak wcześniej możliwe jest przedłużenie żelem lub akrylem i dopiero nałożenie lakieru hybrydowego.

Kształty paznokci

Profesjonalna stylistka zna i umie wykonać różne kształty paznokci. Kwadrat, migdał, szpic i inne. Dobiera się je do dłoni klientki i jej naturalnej płytki. Można je wykonać za pomocą dowolnej metody. Żel, akryl, akrylożel lub zachować naturalny kształt i pomalować tradycyjnym lakierem do paznokci. Warto umieć różne sposoby przeglądając oferty pracy dla stylistki paznokci. Jak również wtedy, gdy idzie się na rozmowę w sprawie pracy. Przeważnie polega ona tym, że kandydatka wykonuje komplet lub kilka paznokci o różnych kształtach. Jest pewna forma egzaminu praktycznego. Trzeba udowodnić, że się potrafi zrobić paznokcie.

Bardzo dobra prezencji

Oprócz kursów, znajomości metod stylizacji i kształtów paznokci ważne są także inne czynniki. Między innymi elegancki wygląd stylistki, cierpliwość, wytrwałość. Musi mieć spięte włosy, ładne dłonie, strój do pracy. Przeważnie jest to firmowy fartuszek w kolorach dopasowanych do wnętrza salonu, produktów. Można je zamówić lub kupić a targach, w sklepach internetowych z odzieżą roboczą. Ubranie musi być czyste, często prane po pracy. Nie może być ubrudzone produktami do paznokci lub pyłem, który powstaje podczas piłowania.

Ciągły rozwój

Osoba pracująca w salonie kosmetycznym na stanowisku stylistka paznokci powinna się uczyć. Poszerzać wiedzę na różne sposoby. Czytać książki, prasę branżową, wartościowe strony w sieci. Uczestniczyć w imprezach branżowych, poznawać nowości na rynku. To wszystko jest istotne do wykonywania usług na wysokim poziomie. Niezależnie czy w swojej firmie, czy u kogoś w salonie.

Jak widać, praca stylistki paznokci nie jest łatwa. Trzeba spełnić wiele kryteriów, żeby móc pracować w tym zawodzie. Szkolenia, kursy, dobra prezencja, odpowiednie cechy charakteru, poszerzanie wiedzy.

Dodaj komentarz