Jeżeli mamy w rodzinie, bądź wśród znajomych jakiegoś zapalonego modelarza lub militarystę, to świetnym pomysłem na prezent dla takiej osoby będzie model RC czołgu. Oczywiście zakładając, że takiego modelu jeszcze nie ma, albo też poszukuje kolejnego.

Gdy my z kolei kompletnie nie znamy się tej tematyce, jaką są modele RC, to warto przed zakupem zasięgnąć kilku informacji. Na pewno najważniejszą z nich jest cena takiej zabawki. Gdy odwiedzimy dobrze wyposażony sklep modelarski, czy to stacjonarny, czy też witrynę sklepu internetowego, możemy z łatwością zorientować się, że takie podstawowe czołgi RC to koszt około 400 zł, modele „wypasione” to z kolei nawet 1500 zł.

Czym różnią się jedne od drugich i czy warto dopłacać do tego droższego? Okazuje się, że owszem, tak. Przede wszystkim, taki czołg RC może występować w różnych skalach. Najbardziej popularna jest chyba skala 1:16 i takie modele będą jednymi z droższych, bowiem czołg jest dość duży i ma dokładnie przedstawione szczegóły. Mniejsze skale to na przykład 1:24 czy 1:30 i takie spełnią swoje zadanie dla dziecka.

Generalnie rzecz biorąc, modele RC (nie tylko czołgi) są sterowane albo radiowo, albo na podczerwień. Dla nas liczy się jednak głównie pojemność akumulatora, bo przecież nie chcielibyśmy, by osoba obdarowana takim urządzeniem musiała je cały czas ładować, zamiast po prostu się bawić. Nie jest tajemnicą, że im model droższy, tym akumulator także będzie miał lepszy.

Takie czołgi RC oczywiście nie służą do tego, by jedynie postawić je sobie na półce, ale by sprawdzać je w trudnych warunkach bojowych. Czołgi te normalnie strzelają (najczęściej mają zamontowane działko typu ASG – airsoft gun). Cena modelu czołgu jest też podnoszona przez takie przyjemności jak wytwornica dymu, symulująca odniesienie obrażeń w walce oraz sygnały dźwiękowe, imitujące na przykład wystrzały z działa.

Popularne są także zestawy dwóch czołgów, które można zabrać w plener i zabawić się w mini wojnę. Takie rozwiązanie sprawdzi się na przykład wtedy, gdy mamy dwójkę dzieci i oboje z nich przejawiają zainteresowania takimi sprawami. Gdy jednak planujemy zakupić model czołgu RC dorosłemu i wymagającemu pasjonatowi militariów, lepiej celujmy w modele powyżej tysiąca złotych oraz popularne czołgi, typu Tiger czy Leopard. Na pewno będzie z takiego prezentu zadowolony.

Dodaj komentarz