Pandemia COVID-19 bardzo negatywnie wpłynęła na wiele aspektów naszego życia. Jednym z największych problemów jest konieczność dostosowania systemów informatycznych uczelni do zmieniającego się świata. Studiowanie online to ogromne wyzwanie dla studentów, wykładowców oraz uczelni. Właśnie dlatego wiele uczelni wprowadza tzw. e-dziekanat, który ma wspomagać organizację tego procesu. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej to koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

E-dziekenat jako forma wsparcia dla studentów

Jednym z największych wyzwań w procesie zdalnego nauczania jest organizacja wykładów oraz ćwiczeń w ten niestandardowy sposób. Zarówno dla władz uczelni, wykładowców jak i studentów powinno być to kluczowe zadanie. Odpowiednio skonfigurowany system pozwala w prosty sposób zaplanować całą pracę. Jest to o tyle ważne, że wpływa na poziom edukacji i oferowanych zajęć. E-dziekanat to system informatyczny, który jest łatwy w obsłudze i pozwala w prosty sposób zorganizować obieg dokumentów w jednostce. Jest również pomocny w kontakcie pomiędzy uczelnią, wykładowcami i studentami co jest bardzo istotne. Pamiętajmy, że satysfakcja osób, które chcą zdobyć wykształcenie wyższe jest dla uczelni bardzo ważna. Dobry program informatyczny może pomóc nie tylko w studiowaniu ale i takiej organizacji całego procesu, który nie będzie negatywnie odbierany przez studentów. Pamiętajmy, że właśnie dzięki temu możemy zapewnić naszej instytucji kolejnych uczniów w następnych latach. E-dziekanat  jest więc usługą niezbędną w procesie zdalnego studiowania i ma ogromny wpływ na przebieg tego procesu. Jeżeli zależy nam na odpowiedniej jakości zajęć to powinniśmy z niej skorzystać.

Pandemia COVID-19 i jej wpływ na polskie szkolnictwo

Polskie szkolnictwo przeżywa obecnie bardzo wiele problemów w związku z wybuchem pandemii. Zdalne nauczanie i studiowanie rodzi pewne zagrożenia, z którymi należy walczyć. Jednym z nich jest konieczność odizolowania od rówieśników co może negatywnie wpływać na samopoczucie i rozwój. Warto również pamiętać, że bardzo często zmusza to rodziców do pracy z dziećmi poza lekcjami. Dla wielu osób jest to bardzo duże obciążenie. System szkolnictwa w Polsce opiera się na wiedzy i sposobie jej przekazania przez nauczyciela. Wiele osób jednak dostrzega, że jakość lekcji znacząco spadła, odkąd mamy do czynienia z ich zdalną formą. To może rodzić wiele problemów w przyszłości. Już teraz większość rodziców decyduje się na wykupienie dodatkowych lekcji. Korepetycje online cieszą się coraz większą popularnością i pomagają uczniom w nadrobieniu zaległości. Ogromnym problemem może również okazać się właściwe przygotowanie do egzaminów. To właśnie ten aspekt zmusza większość z nas do poświęcenia dzieciom jeszcze większej uwagi. Pamiętajmy, że pandemia ma wpływ na wiele aspektów naszego życia i nie możemy jednoznacznie oczekiwać rozwiązania od instytucji państwowych.

W jaki sposób dbać o właściwy poziom edukacji

Edukacja to jeden z aspektów życia, które bardzo mocno zostały obciążone przez pandemię COVID-19. Odpowiednia jakość tego procesu zależy od instytucji, nauczycieli, uczniów i rodziców. Warto wspomagać nasze dzieci i wspólnie z nimi spędzać czas na nauce. Pamiętajmy, że jednym z najważniejszych czynności jakie możemy zrobić to zapewnienie naszym dzieciom dostępu do odpowiednich materiałów dydaktycznych i dodatkowych zajęć. Jeżeli nie jesteśmy pewnie jak to zrobić to powinniśmy poczytać o tym w sieci.  Warto przed dokonaniem wyboru korepetytora sprawdzić jego referencje oraz opinię. Pomoże nam to w podjęciu ostatecznej decyzji. Sprawdzajmy również wszystkie informację w usłudze E-dziekanat by mieć pewność, że nasze dziecko nie ma zaległości z danego przedmiotu. Jeżeli mamy wątpliwości jak możemy mu pomóc to powinniśmy o tym porozmawiać. Pamiętajmy, że wiele dzieci z trudnością rozmawia o swoich problemach. Musimy więc wykazać się cierpliwością i rozwagą.

Dodaj komentarz