Gabinety kosmetyczne mają zazwyczaj wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o medycynę estetyczną, jednak proponowane zabiegi często mają więcej wspólnego z poprawą urody niż faktycznego stanu zdrowia. Jeśli jednak interesuje cię coś, co pozytywnie wpłynie na twój organizm, a nawet będzie miało działanie lecznicze, zwróć uwagę na usługi masażu. W szczególności zaś na refleksologię stóp. Sprawdź na czym polega, w czym pomaga chorym ludziom i jak wpływa na zdrowe osoby. 

Refleksologia stóp – co to takiego? 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na stopach znajdują się specjalne punkty, zwane refleksami, które mają swoje odzwierciedlenie w innych częściach organizmu, organach wewnętrznych czy częściach ciała. Praca nad tymi punktami, która ma na celu korzystne wpłynięcie na zdrowie i samopoczucie pacjenta to właśnie refleksologia stóp. Cały masaż polega przede wszystkim na uciskaniu refleksów kciukami i innymi palcami. 

Refleksologia stóp – na jakie schorzenia pomaga? 

Refleksologia stóp przede wszystkim pozwala łagodzić różnego rodzaju bóle. Bez względu na to czy to łamanie w krzyżu, stawach, dolegliwości menstruacyjne czy migreny, odpowiednio wykonany zabieg przyniesie odrobinę ulgi. Często też stosuje się tę metodę terapii jako wsparcie w chorobach przewlekłych, takich jak na przykład cukrzyca. W przypadku problemów z odpornością i nawracającymi infekcjami lub problemami trawiennymi, także może mieć dobroczynny wpływ. Na stronie https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/dlonie-i-stopy/pielegnacja-stop/383-refleksologia-stop-2 znajdziesz więcej informacji o schorzeniach, które można leczyć refleksologią stóp. 

Refleksologia stóp – co daje zdrowym osobom? 

Chociaż lecznicze właściwości refleksologii są dość rozległe, zdrowe osoby także mogą skorzystać z takiej kuracji w charakterze zabiegu relaksacyjnego. Uciskanie refleksów pomaga pozbyć się stresów codziennego dnia oraz zwalczyć chroniczne zmęczenie. Jeśli więc żyjesz intensywnie, może się okazać, że niecała godzina poświęcona na masaż, da ci niezbędną chwilę odprężenia. 

Dodaj komentarz