Drewniany stół robiony na wymiar to zazwyczaj typowy mebel użytkowy, który w swojej konstrukcji jest dość prosty. Wiele osób nie przykłada więc dużej uwagi do wyboru odpowiedniego modelu, niesłusznie myśląc, że niewiele się one między sobą różnią. Jednak w procesie wytwarzania takiego produktu masz możliwość wpłynięcia na wiele czynników, które sprawią, że zamówiony przez ciebie produkt będzie unikalny. Zobacz, co możesz zrobić, aby twój stół nie był nudny.
Stół drewniany na wymiar – wybierz kształt nóg
Proste, drewniane nogi mają swój urok i dobrze się sprawdzą we wielu wnętrzach, jednak jeśli uważasz, że to nieco banalny wybór, postaw na kształt stożkowy, albo okrągły. Najlepiej, aby kształty nóg stołowych czy krawędzi blatu korespondowały z resztą wyposażenia w pomieszczeniu. Nogi prostokątne na przykład dobrze komponują się z meblami o ostrych krawędziach. Na podobnej zasadzie możesz dobrać stół do mebli o opływowych kształtach.
Stół drewniany na wymiar – rodzaj drewna ma znaczenie
Nie należy lekceważyć kwestii wyboru rodzaju drewna. Ta decyzja wpływa nie tylko na trwałość mebla, ale także na jego walory estetyczne. Najpopularniejszą i zarazem jedną z droższych opcji jest drewno dębowe, jednak buk oraz jesion prezentują niemal równie wysoką jakość. Jeśli chcesz, żeby twój stół drewniany na wymiar miał oryginalny i ciekawy wygląd, możesz zdecydować się na dziki dąb albo buk rdzeniowy. Te rodzaje drewna charakteryzują się widocznymi na powierzchni słojami, dzięki czemu przykuwają wzrok. Taki mebel możesz zobaczyć tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/. Zajrzyj do konfiguratora i sprawdź, jak zmienia się wygląd stołu, zależnie od wybranego materiału.
Stół drewniany na wymiar – rozłóż go
Ciekawą opcją są stoły rozkładane. Ich konstrukcja zdecydowanie jest dużo bardziej skomplikowana niż w przypadku tradycyjnych stołów. Powiększenie powierzchni blatu jest możliwe, dzięki wkładce środkowej lub frontowej. Istnieją także modele ze specjalnymi dostawkami, które po prostu instalujesz po obu stronach, aby pomieścić większą liczbę biesiadników.