Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania pracy, zapewne zastanawiasz się, co powinieneś umieścić w swoim CV. Curriculum Vitae, czyli w dosłownym tłumaczeniu przebieg życia, jest pierwszą szansą na zaimponowanie potencjalnemu pracodawcy. To właśnie po zapoznaniu się z tym dokumentem oceni on, czy chce zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Warto więc przywiązać do jego przygotowania należytą uwagę.

Zanim rozpoczniesz pracę nad swoim CV, zapoznaj się ze wskazówkami odnośnie poszukiwania zatrudnienia w artykule praca w Kielcach: http://gim2dt.pl/Poszukiwania-pracy-w-Kielcach. Z tego wpisu dowiesz się z kolei, co powinno się znaleźć w Twoim życiorysie.

CV – co powinno się w nim znaleźć? Praca w Kielcach

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię praca w Kielcach czy we Warszawie lub jakimkolwiek innym mieście, przygotowanie CV jest nieodłącznym elementem ubiegania się o nowe zatrudnienie. Co zawrzeć w CV?

Na górze w lewym lub prawym rogu zamieść swoje zdjęcie. Postaraj się, by budziło pozytywne skojarzenia i było w miarę aktualne. Najlepiej sprawdzi się fotografia wykonana na neutralnym tle oraz prezentująca Cię od pasa w górę – z widoczną twarzą. Fotki z wakacji, imprez lub z innymi osobami zdecydowanie odpadają.

Obok zdjęcia zamieść podstawowe dane o sobie – imię, nazwisko, telefon, adres e-mail oraz datę i miejsce urodzenia i aktualny adres.

Poniżej zawrzyj informacje na temat swojej edukacji. Wystarczy wymienić ostatnio ukończoną szkołę lub uczelnię. Po tym pora na opisanie przebiegu kariery zawodowej. Wymień okresy zatrudnienia, nazwy firm oraz stanowiska, które zajmowałeś.

Na koniec wymień swoje umiejętności, zainteresowania i kompetencje. Prawo jazdy kategorii B, obsługa komputera, komunikatywne posługiwanie się językiem obcym czy ukończone kursy powinny zawrzeć się w pierwszym punkcie. W zainteresowaniach wymień rzeczy, którymi zajmujesz się w wolnych chwilach. Postaraj się, aby wymienione pasje były w miarę oryginalne – co na pewno zaintryguje pracodawcę. Ta sama zasada dotyczy opisu kompetencji. Nie pisz klasycznie, że jesteś sumienny, punktualny i szybko się uczysz. Wymyśl coś, co Cię wyróżni. Powodzenia.

Dodaj komentarz