Żaluzje drewniane to jeden z najbardziej prestiżowych oraz ekskluzywnych wyborów na współczesnym rynku. Można je zauważyć w wielu starannie urządzanych domach. Sprawdzają się przede wszystkim w zestawieniu ze średnimi i dużymi oknami. Warto jednak najpierw poznać podstawowe zalety i rodzaje drewnianych żaluzji oraz dowiedzieć się, w jakich konkretnie aranżacjach okażą się strzałem w dziesiątkę.

Żaluzje drewniane – w jakich aranżacjach na nie stawiać? Cenne porady

Żaluzje drewniane mają coraz szersze grono zwolenników. To jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ można na nie postawić m.in. we wnętrzach urządzanych na styl klasyczny (stworzenie harmonijnej całości i ponadczasowego stylu, dodanie odrobiny elegancji), nowoczesny (wnętrze będzie wtedy przytulniejsze, co ma ogromny wpływ na wyższy komfort relaksu po ciężkim dniu w pracy), skandynawski (doskonałe uzupełnienie całości i nadanie wnętrzom klasy) oraz boho (w tym przypadku sprawdzą się żaluzje stworzone z drewna egzotycznego). 

Co przemawia za drewnianymi żaluzjami? Mocne strony

Nie da się ukryć, że za inwestycjami w żaluzje drewniane przemawia wiele różnych korzyści dla potencjalnych klientów. Najmocniejsze strony tego typu żaluzji to:

  • łatwy montaż,
  • uniwersalność i wszechstronność zastosowania,
  • połączenie prostoty i solidności wykonania z wysokim poziomem prestiżu i elegancji,
  • nadanie wnętrzom oryginalnego i wyjątkowego sznytu,
  • niepodważalne walory estetyczne,
  • obecność w domu naturalnego drewna,
  • doprowadzenie do tego, że pomieszczenie stanie się ciepłe i klimatyczne.

Żaluzje drewniane pasują praktycznie do każdego typu okien, lecz zdecydowanie najczęściej zestawia się je z oknami drewnianymi i aluminiowymi. Alternatywą są okna PCV. Warto porozmawiać na ten temat z doświadczonymi fachowcami i kreatorami wnętrz, a następnie wspólnymi siłami podjąć właściwą decyzję. 

Drewniane żaluzje – na jakie rodzaje można się zdecydować?

Aktualnie do dyspozycji klientów oddano dwa podstawowe rodzaje żaluzji drewnianych, a mianowicie żaluzje egzotyczne (tradycyjna odmiana żaluzji drewnianych) oraz bambusowe. Te pierwsze są zazwyczaj bardzo lekkie i odznaczają się podwyższoną odpornością na wilgoć, dlatego zauważa się je w pomieszczeniach o stosunkowo wysokiej wilgotności. 

Żaluzje drewniane bambusowe są z kolei jeszcze lżejsze i pozwalają na swobodne kontrolowanie ilości dostarczanego światła do aranżowanego pomieszczenia. To bardzo ważne np. wtedy, gdy drewniane żaluzje montuje się w sypialniach, pokojach dziecięcych lub gabinetach. Wersja bambusowa jest jednak nieco gorszym izolatorem temperatury.

Największą popularnością na rynku cieszą się żaluzje drewniane o szerokości 25 mm (bezpośredni montaż do okna, zdecydowanie bardziej praktyczne) lub 50 mm (montaż do ściany lub sufitu, w większości przypadków pełnią funkcję dekoracyjną). Jak widać ostateczna decyzja powinna być bardzo dokładnie przemyślana, a zainteresowani klienci muszą wziąć pod uwagę nie tylko zalety żaluzji drewnianych, ale też ich rodzaje i możliwości aranżacyjne.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Dodaj komentarz