Giełda Binance.com powstała w Chinach w 2017 roku. Rozwijała się tak dynamicznie, że już w 2018 roku osiągnęła status największej giełdy kryptowalutowej na świecie. Obecnie liczba użytkowników to około 15 milionów, a dzienny obrót sięga miliardów dolarów. Binance cieszy się uznaniem oraz zaufaniem klientów, o czym świadczy wciąż rosnąca liczba zakładanych nowych kont.

Błyskawiczny sukces giełdy Binance

Do gigantycznego sukcesu platformy Binance bez wątpienia przyczyniła się bezkonkurencyjna oferta obejmująca mniej popularne kryptowaluty oraz niskie prowizje za przeprowadzane transakcje. Ogromna liczba kryptowalut i tokenów, którymi użytkownicy mogą swobodnie handlować, stanowi jedną z największych zalet tej giełdy. Co więcej, platforma jest stabilna i działa z wysoką wydajnością, pomimo ogromnej liczby zleceń. Również kwestie związane z bezpieczeństwem nie budzą zastrzeżeń, choć ze względu na skalę działania na pewno stanowi potencjalny cel ataków hakerów. Warto również wspomnieć o tym, że giełda zrzesza miliony zadowolonych użytkowników (sprawdź sam: binance opinie).

Formy działalności

Dzisiaj Binance to już nie tylko giełda, gdzie można sprzedawać i kupować kryptowaluty, ale zintegrowany, rozbudowany system skupiający się wokół kwestii związanych z kryptowalutami. W tej wciąż rozwijającej się strukturze można wyróżnić kilka sektorów o określonym obszarze działania. Jednym z nich jest platforma edukacyjna, na której użytkownicy poznają podstawy handlu kryptowalutami oraz zapoznają się z technologią blockchain. Funkcjonuje również Binance Info, czyli serwis dostarczający najnowszych informacji o kryptowalutach. W dziale badań rynkowych można znaleźć analizy i raporty, ułatwiające poruszanie się na platformie i obrót środkami. Stworzono również inkubator dla nowych projektów blockchain oraz portfel dla kryptowalut, który zapewnia bezpieczne miejsce do przechowywania zasobów poza platformą. Co ciekawe, spółka jest również zaangażowana w działalność charytatywną – posiada własną fundację. W tym roku jej działania dotyczyły zakupu środków ochrony osobistej i przekazania ich do krajów najbardziej dotkniętych skutkami pandemii.

Dodaj komentarz