Niewłaściwa dieta może mieć wiele negatywnych skutków dla naszego organizmu. Jedząc nieregularnie i monotematycznie nie tylko pozbawiamy siebie samych witamin, ale odczuwamy zakłócenia związane z wagą, bóle głowy, bóle żołądka, a nawet problemy skórne. Te z kolei mogą mieć związek nie tylko ze złą dietą, ale nietolerancją pokarmową na niektóre produkty.

Nietolerancja glutenu

Jeżeli zauważasz u siebie jakikolwiek nieprawidłowości związane z układem pokarmowym, to konieczna jest konsultacja ze specjalistą i wykonanie odpowiednich badań. Nietolerancja na gluten może doskwierać Ci w postaci bóli żołądka, nudności i wymiotów, biegunek, zaparć czy wzdęć. Ale to nie jedyny sposób aby ją rozpoznać. Niemijający katar, astma, duszności związane z wysiłkiem fizycznym czy pokrzywka na skórze, również są oznaką nietolerancji glutenu.

Rozpoznanie dolegliwości nie jest wyrokiem, więc nie załamuj rąk. Najważniejsze jest odpowiednie rozpoznanie schorzenia, wdrożenie adekwatnej diety, zmiana sposobu odżywiania się, która sprawi, że znowu poczujesz się dobrze.

Jak zacząć dietę bezglutenową?

Każda zmiana wymaga czasu, przyzwyczajenia się do nowych zasad, ale niekiedy trzeba wdrożyć ją od razu, więc w Twojej głowie pojawia się mnóstwo wątpliwości i obaw. Jeżeli musisz zmienić swój styl odżywiania się, aby zwiększyć poziom dobrego samopoczucia i zdrowia, wybierz gotowe rozwiązania do catering dietetyczny Wrocław. FitApetit – firma specjalizująca się w przygotowywaniu posiłków na cały dzień – zadba o zdrowe potrawy, nawet jeżeli nie możesz spożywać glutenu i nabiału.

Catering dietetyczny we Wrocławiu może okazać się bardzo pomocny w pierwszym etapie zmiany diety. Warto z niego skorzystać, aby jeść zgodnie z zaleceniami lekarza, a w między czasie poszerzyć swoją wiedzę na temat odpowiedniej diety, która nie przywróci wcześniej doświadczanych dolegliwości. Wegańskie jagodowe naleśniki z owocami, sałatka z awokado, wędzonym łososiem, bezglutenowymi grzankami czy klopsiki wołowe w sosie paprykowym z ziemniakami i surówką z ogórków kiszonych sprawią, że catering Wrocław nie pozwoli odczuć Ci nowego stylu odżywiania się, a ponadto wniesie do Twojej kuchni wiele nowych inspiracji żywieniowych.

Dodaj komentarz