Pochłaniacz zapachów to mały przedmiot, który ma jednak ogromną moc. Powonienie to jeden z naszych głównych zmysłów, bardzo ważny. To oczywiste, że zapachy w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie. Nikt chyba nie wyobraża sobie życia w miejscu, które odpycha brzydką wonią. Niestety, czasem w naszych domach i mieszkaniach, niektóre miejsca mają skłonność do występowania w nich przykrych zapachów. Na pewno domyślacie się, które miejsca mamy na myśli. Są to: kosz na śmieci, szafka z butami i lodówka. Co jednak zrobić, aby pozbyć się tych brzydkich woni? Przeczytajcie nasz artykuł i zobaczcie jakim przydatnym produktem jest pochłaniacz zapachów.

Pochłaniacz zapachów – jak działa?

Na pewno zastanawiacie się, czym jest pochłaniacz zapachów i w jaki sposób działa. Ten innowacyjny produkt nie powinien jedynie maskować przykrych zapachów, ale je blokować. Co więcej, nie tylko absorbuje i neutralizuje wonie, ale też nadaje całemu otoczeniu, w którym go umieszczona przyjemny zapach (w zależności od wybranego rodzaju np. lawendy czy kwiatów).

Brzmi niesamowicie prawda? Na pewno wielu z Was boryka się z problemem brzydkiego zapachu wydobywającego się z kosza na śmieci. Przyczyna jest oczywista – wyrzucamy tam resztki jedzenia oraz inne odpady, które mogą powodować powstawanie nieprzyjemnych odorów. Jesteśmy w stanie się założyć, że część z Was nie wiedziała nawet o tym, że taki produkt jak pochłaniacz zapachów do kosza na śmieci istnieje! Producenci chemii gospodarczej tworzą coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania. A wszystko po to, abyśmy my na co dzień mogli cieszyć się zadbanym i higienicznym domem pod każdym względem, nawet w najmniejszych detalach. 

Przykry zapach z lodówki – co z tym zrobić?

Jednak nie tylko kosze na śmieci charakteryzują się często brzydką wonią. Równie dużo osób ma problem z przykrymi zapachami wydobywającymi się z lodówki. Różnorodne produkty spożywcze, nieodpowiednio przechowywane dania, a czasem nawet przeterminowane rzeczy, o których zapomnieliśmy i leżą w głębi lodówkowych półek – wszystko to powoduje, że zapach z lodówki zamiast zachęcać do jedzenia, skutecznie nas odpycha.

Często problemem może być w takim przypadku nieregularne lub (o zgrozo!) w ogóle niemycie sprzętu. To ogromny błąd, który niestety podczas domowych porządków popełnia mnóstwo osób. Lodówki nie należy pomijać. Trzeba koniecznie ją czyścić zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Jednak zdarza się też tak, że pomimo częstego i regularnego czyszczenia chłodziarki, nadal nie zachwyca ona zapachem. Wtedy należy koniecznie sięgnąć po pochłaniacz zapachów do lodówki. Bez problemu zniweluje on nieprzyjemne wonie i sprawi, że nie będziemy musieli już nigdy otwierać lodówki z zatkanym nosem!

Pochłaniacz zapachów – kiedy się jeszcze przyda?

Pochłaniacz zapachów jest nieoceniony w walce z przykrymi woniami wydobywającymi się z koszy na śmieci oraz lodówek. To jednak nie koniec ich zastosowania. Można kupić także specjalne pochłaniacze do szafek na buty. Nie ma się co oszukiwać, szafki na buty to również miejsca, w których kumulują się zapachy z obuwia – zazwyczaj niezbyt przyjemne dla naszych nosów. A co gdyby tak, je zniwelować i zastąpić czymś świeżym? To możliwe właśnie dzięki pochłaniaczom. Zawierają one aktywny węgiel, który sprawia, że wkład zatrzymuje w sobie specyficzny odór przemoczonych materiałów i potu. Już nie musisz obawiać się, że odwiedzający Twój dom goście z niesmakiem będą odkładać swoje obuwie do szafki.

Czy warto kupić pochłaniacz zapachów?

Dla niektórych osób kupno pochłaniacza zapachu może stanowić zbędny wydatek. Jednak pamiętać należy, że na to, jak czujemy się we własnym domu my (a także odwiedzający nas goście) wpływa wiele czynników. Są wśród nich także detale, a także wrażenia zapachowe. Dlatego, jeżeli dbacie o miejsce, w którym żyjecie, koniecznie zaopatrzcie się w różne rodzaje pochłaniaczy zapachów. Na pewno sami poczujecie różnicę.

Dodaj komentarz