Urlop nie jest po to, by sobie wszystkiego odmawiać, ale równie kiepskim pomysłem jest wyjazd, przez który wpadniemy w długi. Wakacje da się na szczęście zaplanować tak, by nie wyczyścić zupełnie portfela, wystarczy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Poza sezonem

Czy wyjazd koniecznie musi mieć miejsce w samym szczycie sezonu? To pewnie mało przyjemna wizja, siedzieć w pracy, gdy większość się leni na plażach, z drugiej strony jednak, wyjeżdżając gdzieś po sezonie unika się tłumów i wszechobecnego zgiełku. W dodatku płaci się mniej, czasem nawet o ponad 50 procent.

Poza sezonem nie musi zresztą oznaczać terminu, gdy pogoda jest kompletnie beznadziejna. Ciekawe oferty zaczynają się już na początku nowego roku szkolnego, co można sprawdzić między innymi na  http://okiemturysty.pl/porady/gdzie-na-wakacje-we-wrzesniu/.

Staramy się jednak unikać bardzo ciężkich warunków pogodowych – pora deszczowa w krajach azjatyckich czy afrykańskich jest trudna do zniesienia dla większości europejskich turystów, a podczas sezonu huraganowego bywa naprawdę niebezpiecznie.

Przedsprzedaże i wyprzedaże

Wycieczki kupowane ze znacznym wyprzedzeniem oraz wycieczki lat minute to przeważnie bardzo atrakcyjne oferty cenowe. Minus jest taki, że albo trzeba wiedzieć dużo wcześniej, kiedy dostanie się urlop, albo jego organizacja wypadnie w ostatniej chwili, co może być kłopotliwe dla osób z większą rodziną.

Plusem jest duża zniżka oraz możliwość wybrania najlepszej propozycji – chętnych jest mało, więc jest szansa, że uda się jeszcze wynegocjować jakąś zniżkę albo dodatkową usługę w cenie wybranego pakietu.

Kombinowany lot

Indywidualna organizacja transportu to kolejna szansa na oszczędności. Tu również warto zapolować na promocje cenowe – przewoźnicy często sprzedają bilety po mocno zaniżonych cenach, zwykle wtedy, gdy rezerwacji dokonuje się z dużym wyprzedzeniem albo kupuje się bilet w ostatniej chwili.

Dobrym pomysłem są loty nocne albo z przesiadkami. To wprawdzie oznacza męczącą podróż i kilka godzin siedzenia na lotnisku, za to w kieszeni zostanie spokojnie kilkaset złotych.

Dobry hotel

Nie zawsze tani hotel oznacza oszczędności, jeśli bowiem za wszystkie dodatkowe usługi trzeba sporo zapłacić, to wyjdzie w sumie drożej niż wykupienie pakietu all inclusive. Wybierając miejsce noclegowe wystarczy sprawdzić na przykład na okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-w-dubaju/, jakie udogodnienia są cenie, i ile wydałoby się na wyżywienie oraz pozostałe atrakcje, gdyby się chciało z nich korzystać poza hotelem.

Dodaj komentarz