Piękne, zgrabne ciało jest marzeniem wielu osób. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni dążą do posiadania szczupłej sylwetki, dzięki której poprawia się nie tylko zdrowie fizyczne, ale również samopoczucie. Wśród wielu metod wspomagania odchudzania oraz modelowania sylwetki – warto skorzystać z endermologii, która przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej oraz poprawia jędrność wybranych partii ciała. Do tego jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym.

Endermologia – co to takiego?

Endermologia to masaż wykonywany w podciśnieniu, który mocno oddziałuje na tkankę łączną skóry. Dzięki temu wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem i wysoką skutecznością. Wspomaga proces odchudzania, redukuje cellulit, oczyszcza skórę ze złogów oraz ma właściwości kondycjonujące ciało. Podczas zabiegu pobudzany jest metabolizm, a organizm zaczyna pozbywać się toksyn. Masaż podciśnieniowy aktywuje metabolizm tkanki tłuszczowej, która jest trudna do redukcji oraz stymuluje proces powstawania włókien kolagenowych. W celu wykonania endermologii, pacjent musi założyć specjalny kombinezon, który ściśle przylega do ciała i przeciwdziała naciąganiu skóry i wciąganiu skóry. Sterowana komputerowo głowica do masażu wykonuje masaż – fałd skórny jest wciągany między pracujące rolki pod wpływem ciśnienia – fałd rolowany jest od wewnętrznej i zewnętrznej strony, dzięki czemu jest to skuteczna forma walki z cellulitem i nadwagą.

Jak działa zabieg endermologii?

Endermologia określana jest jako metoda na łagodne modelowanie figury. Zabieg pozwala na oddziaływanie na głęboko położone partie skóry oraz otaczającą ją tkankę tłuszczową, przy czym jest całkowicie bezbolesny, a nawet przyjemny. Podczas masażu tkanki są pobudzane do regeneracji, chociaż stopień intensywności zabiegu zależy od wybranej partii ciała – najdelikatniej powinna zostać wykonana endermologia na twarzy, natomiast najbardziej aktywnie można masować brzuch czy uda. Zabieg nie tylko przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i ujędrnia skórę – jest często stosowany w walce z różnego rodzaju obrzękami, bólami mięśni, stawów i więzadeł.

Przeciwwskazania do endermologii

Zabieg endermologii jest stosunkowo bezpieczny, chociaż nie zawsze można go wykonywać. Jest odradzany u pacjentów cierpiących na tłuszczaki, przepuklinę brzuszną lub zapalenie żył. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Masażu nie wykonuje się u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią – warto przełożyć go na inny termin.

Czy warto wykonać endermologię?

Każdy, kto chce walczyć o smukłą sylwetkę, może zdecydować się na wykonanie endermologii. Jest to nieinwazyjny zabieg, który jest bezpieczny i nie powoduje bolesnych skutków ubocznych. Masaż jest stosunkowo tani, jednak efekty przynosi co najmniej kilka zabiegów na wybranych partiach ciała. Z pewnością warto zdecydować się na endermologię – przyczyni się ona do poprawy stanu skóry i do redukcji niechcianego cellulitu. Po zabiegu skóra będzie wyraźnie odmłodzona i wygładzona. Endermologia może być zdrową alternatywą dla inwazyjnych metod odchudzania, które nie zawsze mogą być wykonane u pacjenta.

Więcej o endermologii przeczytać można na stronie https://qcl.pl

Dodaj komentarz