Część z nas upatruję w wakacjach nie tylko czas wolny, który spędzi na totalnym lenistwie. W końcu wakacje do czas, kiedy mamy więcej czasu, aby zaopiekować się naszym mieszkaniem, domem, przydomowym ogródkiem i nieco zmodernizować przestrzeń. Zachęcają nas do tego nie tylko ciekawe wakacyjne promocje w sklepach budowlanych, ale w głównej mierze programy wnętrzarskie, które pokazują nam, że możemy dokonać szybkiego liftingu przestrzeni mieszkalnej w zaledwie kilka dni.

Powody, dla których warto przeprowadzić remont w wakacje

  • Większość z nas w czasie lata decyduje się na urlop, więc mamy zagwarantowany czas na planowanie, malowanie, szukanie materiałów i przeprowadzenie remontu.
  • Na zewnątrz panują wyższe temperatury – wyższe temperatury za oknem sprzyjają schnięciu gruntu i farb na ścianach, a także na meblach, jeżeli dodatkowo będziemy chcieli poddać je renowacji.
  • Dłuższy dostęp do światła naturalnego – w okresie wakacji możemy znaczenie więcej czasu poświęcić na majsterkowanie, ponieważ dni są dłuższe, a my dzięki tym mamy dłuższy dostęp do światła naturalnego.
  • Najemcy wyjeżdżają na urlop lub wracają do rodzinnych domów (w przypadku studentów) – jeżeli wynajmujesz mieszkanie, ale chcesz podnieść jego standard, to okres nieobecności najemców będzie do tego idealną okazją. W ciągu roku przeprowadzenie remontu w takiej sytuacji jest praktycznie niemożliwe.
  • Sklepy budowlane w okresie wakacyjnym często kuszą nas promocjami, które w okresie jesiennym są niestety niedostępne. Obniżone ceny paneli podłogowych, farb i wiele innych.
  • Jeżeli jesteś posiadaczem dzieci, to wakacje są idealnym momentem na wysłanie pociech na kolonie lub do dziadków. Ty w tym czasie będziesz mieć więcej czasu i swobody na przeprowadzenie remontu.
  • Sąsiedzi wyjeżdżają na wakacje, więc nie będziemy nikomu przeszkadzać.
  • Dla podratowania domowego budżetu. Remont tak czy inaczej należy przeprowadzić. Jadąc na wakacje poniesiemy koszty zarówno wyjazdu, jak i remontu. W przypadku realizacji remontu podczas długiego urlopu zaoszczędzimy na wybrykach wakacyjnych.

Idealny czas dla złotej rączki

Wakacje, a właściwie czasu urlopu to idealny moment dla złotej rączki, która wszystko lubi robić samodzielnie. Robocizna wszak kosztuje, a nie każdy może pozwolić sobie na dodatkowe wydatki. W internecie znajdziemy wiele filmików instruktażowych, które podpowiedzą, jakie technologie obecnie są wykorzystywane chociażby przy kładzeniu płytek czy paneli podłogowych. Będzie to wymagało poświęcenia z naszej strony czasu, ale przecież w wakacje mamy go pod dostatkiem. Jeżeli zdecydujesz się na remont wykonywany samodzielnie zawsze możesz podpytać o radę specjalistów w sklepach budowlanych. Posiadają oni wiedzę na temat nowinek, które pojawiają się na rynku oraz wiedzą w jaki sposób je wykorzystać. Jeżeli nie posiadasz wystarczających narzędzi, podpytaj czy sklep budowlany w twojej okolicy wypożycza narzędzia, bądź znajduje się niedaleko firma oferująca tego typu usługi.

Gry remont nas przerasta

Nie każdy z nas czuje się jak ryba w wodzie podczas domowego majsterkowania. W takiej sytuacji wybór ekipy remontowej będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Niestety musimy się tutaj liczyć z dodatkowymi kosztami na pokrycie usługi i niestety czas remontu przełożyć z wakacji na inny dogodny termin. Większość ekip remontowych, szczególnie tych sprawdzonych, w czasie wakacji realizuje już umówione zlecenia, więc ich osiągalność maleje wraz z nastaniem cieplejszych dni. Jeżeli chcesz przeprowadzić remont w czasie wakacji przy pomocy ekipy remontowej, to pamiętaj, żeby zamówić usługę z dużym wyprzedzeniem. Dzwoniąc na ostatni moment, niestety musisz liczyć się z odmową. Plusem skorzystania z usług ekipy montażowej jest szybkość działania, kilkuosobowa załoga, która wiele prac jest w stanie wykonać w krótkim czasie, uprawnienia, szczególnie, gdy mowa o kwestiach podłączenia instalacji gazowych lub elektrycznych, dostęp do potrzebnych narzędzi i, co jest najważniejsze, wiedza i doświadczenie w wykonywaniu prac remontowych i montażowych.

Dodaj komentarz