W sklepach z gazetami i kioskach można znaleźć dziesiątki różnego rodzaju magazynów i czasopism. Są one ogólnodostępne, więc można znaleźć je niemal w każdym miejscu w kraju. Jednak większość miast w Polsce posiada swoje własne, charakterystyczne dla danego regionu dzienniki, w których ukazują się najważniejsze informacje, które miały wydarzenie w województwie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ciężko by było umieścić wydarzenia ze wszystkich polskich miast w jednej gazecie. Przeważnie powstaje jeden dziennik, który zawiera w sobie ogólne informacje na temat regionu. Jednak można spotkać tez gazety o konkretnej tematyce. Na przykład dziennik kulturalny, w którym znajdziemy niemal wszystkie wydarzenia z dziedziny sztuki i kultury (repertuary teatrów, kin, aktualne wystawy i inne występy). Bardzo przydatne jest mieć wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu dzięki czemu mamy do nich bardzo łatwy dostęp.

Spotyka się też różne dodatki sportowe. Niemal każde miasto ma swoje drużyny w wielu dziedzinach sportu, a jego mieszkańcy na pewno z chęcią się dowiedzą o ich postępach. Społeczeństwo bardzo lubi być poinformowane na tematy, które ich interesują lub dotyczą. Gazety regionalne właśnie to im zapewniają. Trzeba zauważyć to, że pewne informacje nie zawsze będą się ukazywać w internecie, który jest obecnie bardzo popularny.

Na świecie jest jeszcze wiele osób, które nie posługują się komputerami, więc komunikacja za pomocą prasy (lub ewentualnie radia i telewizji) jest jedynym sposobem. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Przecież cały świat nie musi zatonąć w nowych technologiach. Można jednak zaważyć, że rozwój prasy w ostatnim czasie bardzo się posunął do przodu. Redakcje chyba zrozumiały, że ludzie z dnia na dzień mają coraz większe zapotrzebowanie na zdobywanie nowych informacji na temat tego co się dzieje w ich kraju jak i na całym świecie. Kto wie, może za kilka lat prasa będzie zdecydowanie bardziej pożądana niż komputery i telewizja. Zapewne wiele osób by się z tego ucieszyło.

Dodaj komentarz