Po każdym meczu euro 2012 zawodnicy poszczególnych drużyn otrzymywali od odpowiedzialnych za to dziennikarzy, czy też ekspertów oceny za swój występ. Najważniejsze w tym wszystkim jest niewątpliwie to, aby takie oceny przyznawane były w stu procentach obiektywnie, czego podczas euro 2012 nie brakowało. Na pewno oceny zawodników dla każdego zainteresowanego powinny być inne, ale o to w tym wszystkim chodzi, aby wywołały one żywą dyskusję. Z całą pewnością można jednak stwierdzić fakt, że osoby nie oglądające jakiegoś meczu mogły w ten sposób dowiedzieć się, którzy piłkarze spisali się dobrze, a którzy po prostu zawiedli na boisku.

Z takimi ocenami można było zapoznać się na różnoraki sposób, a mianowicie dostępne były one dla zainteresowanych nie tylko w telewizji, czy też w prasie, ale także na krótko po zakończeniu danego spotkania na wielu portalach sportowych. Widać więc wyraźnie, że dostęp do takich ocen zawodników nie powinien stanowić dla kibiców piłkarskich większego problemu, a więc wystarczyło ich dobrze poszukać, a już można było poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Dzięki temu kibice mogli zorientować się w tym, jakie są szanse na występ danego zawodnika w następnym meczu, i tak dalej. Śmiało można więc stwierdzić fakt, że zainteresowanie takimi ocenami pomeczowymi zawodników było naprawdę spore podczas euro 2012, ale zresztą tak jest do dnia dzisiejszego jeżeli chodzi na przykład o zwykłe mecze ligowe.

Wiele zależy tutaj od tego, jak ciekawie skomponowane jest takie zestawienie, a więc nad tym musi popracować wyznaczony do tego zadania doświadczony dziennikarz, który dysponuje odpowiednimi umiejętnościami w tym zakresie, które są tutaj wręcz niezbędne. Chyba każdy z nas zdaje sobie jednak doskonale sprawę z tego, że takie oceny zawodników są niezwykle przydatne, więc nikogo nie powinien dziwić zbytnio fakt, że podczas euro 2012 często przewijały się one w mediach i długo nad nimi dyskutowano, zwłaszcza jeżeli chodziło o oceny polskich zawodników podczas interesujących nas spotkań.

Dodaj komentarz