Dla przyszłych rodziców największym wydatkiem, prócz wózka, jest łóżeczko dziecięce. Spośród wielu dostępnych na rynku modeli możemy wyróżnić kilka najpopularniejszych i najczęściej wybieranych modeli:

Łóżeczko drewniane

Najbardziej tradycyjne i najczęściej wybierane łóżeczko dziecięce. Sprawdzone od lat. Do łóżeczka można doczepić ozdobną moskitierę, przyborniki lub założyć na nie przewijak. Pozwala to mieć wszystkie niezbędne do przewinięcia rzeczy w jednym miejscu. Łóżeczko drewniane jest najdroższą opcją, zajmuje najwięcej miejsca i jest najdroższe ale służy najdłużej. Posiada regulowane dno, dzięki czemu może być używane zarówno przez niemowlaka jak i starsze, chodzące dziecko.

Łóżeczko turystyczne

Jest tańsze niż łóżeczko drewniane a posiada podobne funkcje: ma regulowane dno, możliwość doczepienia przewijaka, przyborników i innych akcesoriów. Wykonane jest z wytrzymałego materiału. Można je całkowicie złożyć (w zestawie zazwyczaj jest pokrowiec), swobodnie przenosić dzięki doczepianym kółkom, jest lekkie i po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca. Łóżeczko turystyczne jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy często podróżują z dzieckiem. Przy starszych dzieciach sprawdzi się też świetnie jako przenośny kojec.

Łóżeczko dostawka

Jest to rozwiązanie doskonałe dla mam karmiących piersią. Tego typu łóżeczko podczepia się pod łóżko rodziców za pomocą specjalnych pasów. Jeden bok łóżeczka można złożyć, co umożliwia swobodny dostęp do dziecka, co jest dużym ułatwieniem zwłaszcza przy nocnym karmieniu. Łóżeczko dostawka pozwala zaoszczędzić miejsce, daje dziecku poczucie bliskości przy rodzicach a jednocześnie jest bezpieczniejszą alternatywa dla spania dziecka bezpośrednio w łóżku rodziców. Dostawki z niskimi bokami mogą być używane maksymalnie do momentu, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siadać. Istnieją jednak modele z nieco wyższymi bokami, których można używać dłużej. Należy jedynie pamiętać, aby nie zostawiać dziecka bez nadzoru w dostawce z odsłoniętym bokiem.

Kosz Mojżesza

Jest to duży kosz wykonany najczęściej z rattanu lub wikliny. Może posiadacz również niewielki daszek. Posiada również boczne uchwyty pozwalające na przenoszenie kosz w dowolne miejsce w domu. W zestawie z koszem najczęściej otrzymujemy też stojak na kosz. Możliwe jest również dokupienie dodatkowych akcesoriów: pokrowców, moskitiery, ochraniaczy itp. Kosz Mojżesza jest wygodnym rozwiązaniem, gdy mamy niewiele miejsca lub gdy potrzebujemy mieć śpiące dziecko przy sobie w innym pokoju. Minusem jest krótki czas użytkowania. Kosz Mojżesza może być używany maksymalnie do momentu, gdy dziecko zaczyna siadać lub bardzo intensywnie się przekręca. Po tym czasie nie jest on bezpieczny w użytkowaniu i należy zakupić łóżeczko.

Dodaj komentarz