Top Gear: Race the Stig. Jest to gra przeznaczona na urządzenia mobilne, powstała na licencji programu brytyjskiej telewizji BBC o nazwie a jakże Top Gear. Mechanika gry jest dość prosta podobna do Subway Surfers, czy Sonic Dash. W Race the Stig możemy za walutę zbieraną podczas biegu (złote nakrętki) kupować różne umiejętności, a także pojazdy znane z kolejnych serii Top Gear jak na przykład Geof stworzony niegdyś przez prezenterów brytyjskiego programu.

Do tego możemy kupować kaski zmieniające wygląd naszej postaci a także podobnie jak pojazdy zwiększać mnożnik punktów zdobywanych podczas wyścigu. Przedmioty mogą również tworzyć kolekcje dzięki którym otrzymujemy różnego rodzaju itemki przydatne w grze. Wynikiem uzyskanym podczas wyścigu jak to często bywa w aplikacjach mobilnych możemy dzielić się na Facebooku oraz Twitterze.

Za nakrętki możemy oprócz pojazdów kupować również super moce takie jak super nakrętka po której zebraniu otrzymujemy dodatkowe nakrętki w zależności od poziomu tejże mocy. Kolejną mocą jest Rakieta Robin, która pozwala nam latać ponad przeszkodami przez czas odpowiedni do poziomu na który rozwiniemy tę umiejętność. Odkurzacz do nakrętek pozwala nam przyciągać do siebie nakrętki czas również zależy od poziomu na który rozwiniemy tę super moc. Ostatnią z super mocy jest Mnożnik x2, który tak jak poprzednio po zebraniu przez pewien czas mnoży ilość zebranych punktów razy 2. Super moce po wykupieniu pojawiają się losowo na trasie wyścigu. W grze mamy różne wyzwania takie jak zebranie 750 nakrętek w jednym wyścigu, czy kupienie czegoś w sklepie. Czasem są to faktyczne wyzwania, a czasem mają one na celu zaprezentowanie nam danej mechaniki zawartej w grze. Dodatkowe korzyści otrzymujemy za wykonanie zadań dziennych lub tygodniowych. Gra jako że jest darmowa posiada system mikropłatności, który przynajmniej na moim etapie rozgrywki nie jest nachalny. Reklamy również nie stanowią problemu. Problem stanowi natomiast to, że gra na Nokii Lumia 520 ma spore problemy ze stabilnością zdarza jej się wywalać do systemu, lub zacinać. Gra jest ciekawą propozycją nie tylko dla fanów Top Gear, ale liczne puszczenia oka i odwołania spowodują delikatny uśmiech na twarzy niejednego fana.

Nie tylko gry mobilne – Plusy płynące z posiadania Xbox Game Pass

Każdy z graczy marzy o bibliotece szeroko bogatej w najgorętsze tytuły gier. Oczywiście wszystkie gry wiążą się z kosztami, a posiadanie ich wszystkich to już całkiem spory majątek. Na szczęście nie musisz się już o to martwić! Dzięki firmie Microsoft, która zapewni Ci dostęp do ponad 100 najnowszych tytułów w wysokiej jakości. Jedyne co musisz zrobić to wykupić abonament w niezwykle okazjonalnej cenie. Poza tym Xbox Game Pass udzieli Ci dostępu do Xbox Live Gold i EA Play, które pozwolą Ci na grę przez internet ze znajomymi oraz pobieranie darmowych produkcji. Tak więc jedyne co możesz zyskać to same korzyści!

Dodaj komentarz