Woda prostu z kranu, pomimo iż jesteśmy zapewniani przez ekspertów o jej dobrej jakości, posiada zanieczyszczenia, bakterie, grzyby, a niekiedy jej smak i zapach pozostawiają wiele do życzenia. Najprostszym rozwiązaniem aby móc cieszyć się zdrową i krystalicznie czysta wodą jest zastosowanie systemów uzdatniania wody.

Czysta i zdrowa woda prosto z kranu

Uzdatnianie wody to proces, który ma na celu oczyścić brudną i zanieczyszczoną wodę, aby nadawała się ona do spożycia i zastosowania w środowisku domowym. Dużą popularnością w oczyszczaniu wody cieszą się różnego rodzaju dzbanki i bidony z filtrem. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak ma pewne ograniczenia. Pojemność dzbanków filtrujących ma określoną pojemność, więc wykorzystać je do spożywania wody w celu ugaszenia pragnienia, ale ciężko byłoby napełnić w ten sposób wannę, pralkę, zmywarkę, czy wykorzystywać ją podczas przygotowywania posiłków.

Jeżeli zależy nam na kompleksowym oczyszczeniu wody w całym mieszkaniu, warto zastosować systemy uzdatniania wody globalnie. W przeciwieństwie do dzbanków, czy filtrów nakranowych i podzlewowych systemy uzdatniania wody nie tylko ją oczyszczają, ale również zmiękczają. Zastosowane w urządzeniach nowoczesne rozwiązania pozwalają cieszyć się krystaliczną i w pełni wartościową wodą. Dodatkowym atutem systemów uzdatniających jest ich korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie urządzeń domowych: pralek, zmywarek, a nawet kranów. Cala magia polega na pozbyciu się z wody kamienia, który nie osadza się na ściankach i nie niszczy naszego sprzętu.

Proces odwróconej osmozy

Swoją skuteczność systemy uzdatniania wody osiągają dzięki zastosowaniu filtrów odwróconej osmozy. Osmoza to proces polegający na przenikaniu się roztworów o różnych stężeniach, w wyniku czego woda pełna jest zanieczyszczeń. Odwrócona osmoza, ma na celu oczyszczenie wody z bakterii, grzybów, nieprzyjemnych zapachów i innych substancji, które mogą być szkodliwe dla naszego organizmu. Pomimo, że w procesie odwróconej osmozy woda traci swoje minerały, jest zdrowa i bezpieczna. Należy pamiętać, że woda nie jest jedynym źródłem magnezu, wapnia czy potasu, a proces suplementacji i dostarczania tych minerałów odbywa się głównie ze spożywanym pokarmem. 

Dodaj komentarz