Rumień leczenie – dowiedz się więcej o procesie kuracji. Każdemu z nas co najmniej raz na twarzy pojawił się rumień. Niestety, wiele osób boryka się z tym uciążliwym problemem o wiele częściej. W związku z tym powstały specjalistyczne zabiegi, które pomagają przeciwdziałać występowania rumieńcom na twarzy. Jakie są powody pojawiania się rumienia? Czym skutkuje leczenie rumienia laserem? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele więcej informacji znajdziesz w tym artykule.

Czym jest rumień?

Czynników powstawania rumienia na twarzy jest wiele. W skrajnych przypadkach może się pojawić jako objaw danej choroby lub stanu zapalnego skóry. Najczęstszą przyczyną jest jednak uczucie silnego stresu. To właśnie wtedy słabe naczynka na twarzy pękają, co powoduje zaczerwienie skóry, ból w postaci pieczenia, wysypkę czy krostki.
Istnieją różne rodzaje rumienia na twarzy. Jednym z nich jest rumień wielopostaciowy, który objawia się jako skutek działania czynników wirusowych czy bakteryjnych, a także jako reakcja na niektóre lekarstwa.
Rumień jest uciążliwym problemem skórnym, którego trudno jest się pozbyć bez specjalnej kuracji. Objawy mogą ustąpić na dany okres czasu, jednak rumień powraca – czasem z podwojoną siłą. Dlatego warto zapoznać się ze sposobami przeciwdziałania i szerzej poznać leczenie rumienia na twarzy.

Rumień na twarzy – leczenie

Leczenie rumienia na twarzy nie musi być trudne. Warto zacząć od starannej i systematycznej pielęgnacji dopasowanej do potrzeb skóry – najczęściej odpowiednie będą kosmetyki dla skóry wrażliwej. Jednak, aby uzyskać najlepszy i trwały efekt kuracji należy udać się do doświadczonych specjalistów, którzy właściwie dopasują zabiegi do indywidualnego problemu związanego z rumieniem na twarzy. Istnieje wiele sposobów leczenia, które gwarantują kompleksowe działanie. Są to m.in.:

  • zabiegi laserowe: Harmony XL PRO Dye-VL, QuadroStar Pro Yellow, VariLite,
  • zabiegi z zastosowaniem ultradźwięków.

Leczenie rumienia wielopostaciowego jest także możliwe dzięki zastosowaniu zabiegów medycyny estetycznej. Redukcji rumienia na twarzy można dokonać za pomocą szerokiej oferty kuracji, nad którą opiekę sprawują kosmetolodzy.
Rumieniec, choć mniej groźny dla naszej skóry, wciąż stanowi przykry problem dla wielu osób. Jednak i w tym przypadku istnieją liczne sposoby przeciwdziałania oraz możliwa jest efektywna kuracja.

Sprawdź jak wygląda leczenie rumienia na twarzy Gdańsk w Clinica Cosmetologica:

Leczenie rumienia laserem

Co przede wszystkim warto zaznaczyć, leczenie rumienia laserem nie jest bolesne. Specjalistyczne zabiegi wykonywane przez doświadczony zespół to gwarancja komfortowej i profesjonalnej usługi. Kuracja powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdej osoby, ponieważ wpływa na to wiele niezależnych od kosmetologów czynników.

Harmony XL PRO Dye-VL

Wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła efektywnie wpływa na redukcję rumienia, trądziku różowatego, przebarwień, a także spłyca zmarszczki oraz napina skórę. Zabieg polepszy wygląd twarzy, szyi, dekoltu, a nawet dłoni.
• Czas zabiegu: 20 – 40 minut
• Sugerowana seria: 4 – 8 zabiegów
• Czy trzeba powtarzać? Tak, co 1 – 4 tygodnie

QuadroStar Pro Yellow

Precyzyjne światło lasera wnika w skórę, zamykając rozszerzone naczynka. Oddziałuje na rozszerzone naczynka na twarzy, trądzik różowaty, pajączki na nogach i innych obszarach ciała czy rumień. Laser nie wpływa na inne tkanki i działa bezpośrednio na hemoglobinę, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy leczeniu problemów z naczynkami.
• Czas zabiegu: 30 – 60 minut
• Sugerowana seria: 1 – 5 zabiegów
• Czy trzeba powtarzać? Nie

VariLite

Precyzyjna wiązka lasera wpływa na rumień twarzy, trądzik różowaty, rozszerzone i popękane naczynka. Po zabiegu może wystąpić także obrzęk, jednak po około 24 godzinach powinien zniknąć. Aby uzyskać skuteczny efekt, szczególnie ważne jest, aby unikać słońca, ostrych przypraw czy alkoholu.
• Czas zabiegu: do 60 minut
• Sugerowana seria: 2 – 6 zabiegów
• Czy trzeba powtarzać? Tak, jeśli występuje szczególna potrzeba, co rok.

Dzięki uprzejmości Clinica Cosmetologica widzimy, jakie efekty daje leczenie rumienia laserem, Gdańsk:

Rumień twarzy – leczenie

Po każdym z wykonanych zabiegów należy pamiętać o starannej pielęgnacji i przestrzegania reguł, które zabezpieczą skórę przed niechcianymi implikacjami. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest wyjątkowo wrażliwa i narażona na działanie słońca, może być więc przez jakiś czas podrażniona i zaczerwieniona – jednak nie należy się tym martwić, ponieważ to naturalna reakcja.
Czas utrzymania się efektów po zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji, a także stosowania zaleconych dermokosmetyków – z pewnością niezbędny okaże się SPF 50+.

Podsumowanie

Dyskomfort spowodowany występowaniem rumienia na twarzy można zniwelować dzięki specjalistycznym zabiegom wykonywanym przez specjalistów. Skuteczna kuracja przynosi zadowalające efekty, a systematyczna pielęgnacja gwarantuje zdrową i rozjaśnioną skórę.

FAQ

1. Czym objawia się rumień na twarzy?
Rumień na twarzy objawia się poprzez zaczerwienie skóry, a także dodatkowo w postaci pieczenia czy wyprysków.

2. Czy istnieją domowe sposoby leczenia rumienia na twarzy?
Nie istnieją domowe sposoby leczenia rumienia. Najskuteczniejsze są specjalistyczne zabiegi wspomagane przez pielęgnację dermokosmetykami.

3. Czy zabiegi są bezpieczne dla mojej skóry?
Wszystkie zabiegi są wykonywane w bezpieczne i bezbolesny sposób. Z dokładnymi przeciwskazaniami należy zapoznać się na naszej stronie.

4. Czy należy odpowiednio przygotować się do zabiegu?
Tak, na naszej stronie pod opisem każdego zabiegu zawarta jest lista rzeczy, których nie powinno się wykonywać przed zabiegiem.

5. Po jakim czasie po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków i pracy?
Do codziennych zadań wrócić można od razu po wykonanym zabiegu. Gojenie skóry przebiega szybko.

6. Czy po zabiegu należy czegoś unikać?
Tak, przede wszystkim należy unikać przez jakiś czas nadmiernej ekspozycji na słońce, a także basenu czy sauny.

Dodaj komentarz