Zamówienie diety indywidualnej od dietetyka często kojarzone jest ze sporym wydatkiem. W rzeczywistości za profesjonalną pomoc nie trzeba dużo płacić. Jakie są koszty związane z konsultacjami dietetycznymi oraz z przygotowaniem jadłospisu na zamówienie? Sprawdzamy cenniki w gabinetach dietetyków.

Kiedy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Dietetyk jest ekspertem w żywieniu indywidualnym i grupowym. Dzięki swojej szerokiej wiedzy i doświadczeniu przygotowuje dla swoich klientów programy dietetyczne uwzględniające ich konkretne wymagania, styl życia, BMI, zdrowie oraz preferencje żywieniowe.

Usługi dietetyczne wskazane są zawsze wtedy, gdy celem jest uzyskanie profesjonalnej i kompleksowej pomocy w stworzeniu indywidualnej diety. Mogą zatem skorzystać z niej osoby, które:

  • zamierzają zrzucić nadmiar kilogramów
  • mają wskazania medyczne do zmiany diety
  • chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe
  • pragną zadbać o swoje zdrowie

Obecnie po pomoc dietetyka sięga coraz więcej osób, które polecają również takie usług innym. Dzięki kompleksowemu wsparciu, jakie może dać dobry dietetyk, można zadbać o swoje zdrowie, sylwetkę i samopoczucie jeszcze łatwiej.

Ile kosztują usługi dietetyczne?

Za usługi dietetyka najczęściej trzeba zapłacić. Na refundację konsultacji mogą liczyć jedynie osoby, które mają konkretne wskazania medyczne, na przykład z otyłością.

Obsługa dietetyka nie jest jednak bardzo kosztowna. Ceny są dzielone na kilka usług:

  • konsultacja wstępna
  • konsultacja okresowa – kontrolna
  • przygotowanie jadłospisu na określony czas, na przykład 7, 14 czy 30 dni

Zazwyczaj konsultacja wstępna to koszt około 150 złotych. Z kolei za konsultacje okresowe, czyli już po rozpoczęciu zaleconej diety, płaci się około 60-100 złotych.

Przygotowanie jadłospisu to wydatek od 150 złotych za 7 dni do 250 złotych za 30 dni.

Usługi dietetyczne – opłaty dodatkowe

Osoby, które chciałyby skorzystać z usług dietetyka, mogą także zdecydować się na usługi dodatkowe umożliwiające otrzymanie lepiej dopasowanej diety czy też włączające specjalne usługi.

Przed wizytą zaleca się wykonanie badań krwi, w tym morfologii, badań poziomu glukozy, cholesterolu, hormonów tarczycowych. To zwykle wydatek około 80 złotych.

Można także zdecydować się na wykonanie testu na alergie i nietolerancje pokarmowe. W tym przypadku koszt to około 400 złotych.

Dodatkowo niektórzy dietetycy oferują specjalne usługi dla swoich klientów, na przykład mogą być to zakupy z dietetykiem, gotowanie z dietetykiem. Opłaty za tego typu usługi to od 150 do 200 złotych.

Dodaj komentarz