Chcesz jeść smaczne i piękne dania, a jednocześnie zdrowo się odżywiać? Za pomocą cateringu dietetycznego możesz dostawać dania jak z restauracji prosto pod drzwi. Co więcej, możesz dopasowywać jadłospis pod swoje potrzeby. Brzmi wygodnie, prawda? I tak jest! Poznaj więcej zalet diet pudełkowych.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to plan żywieniowy na wybranym przez nas okres czasu, który jest dostarczany w gotowych opakowaniach. Taka dieta zawiera zbilansowane posiłki z niezbędnymi mikro i makroskładnikami do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przy cateringu dietetycznym możemy wybrać rodzaj diety, ilość posiłków oraz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. 

Możesz zaznaczyć, że chcesz dostawać jedynie obiady pudełkowe, jak i wybrać opcje z 5 posiłkami na dzień. Posiłki dostarczane są bezpośrednio do domu, najczęściej zostawiane przy drzwiach. Przed zamówieniem cateringu warto skonsultować się z dietetykiem, który pomoże określić, który rodzaj diety będzie dla nas najlepszy. 

Czym się różni dieta pudełkowa indywidualna od diety z wyborem dań?

Jaka jest różnica między gotowymi dietami a dietami opartymi na wyborze posiłków? Gotowe diety są opracowywane przez firmy i dostarczane w postaci gotowych posiłków o określonej liczbie kalorii. Natomiast dieta pudełkowa z możliwością ingerencji w menu pozwala na personalizację swojego jadłospisu. Możesz codziennie decydować, ile posiłków zjesz następnego dnia. 

Co więcej, możesz wykluczać składniki, których nie lubisz albo te, na które masz alergie oraz konfigurować makroskładniki, co nie jest bez znaczenia w przypadku sportowców lub osób na redukcji. Takie rozwiązanie pozwala na ograniczenie marnowania jedzenia — masz pewność, że dostaniesz posiłki, które lubisz i wykorzystasz je do ostatniego okruszka. Przykładem cateringu dietetycznego w Rzeszowie, który oferuje spersonalizowane diety jest firma Primate.diet

Do kogo skierowana jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa jest skierowana do wszystkich osób, które pragną zdrowo się odżywiać, a do tego nie chcą tracić czasu na zakupy spożywcze oraz na przygotowywanie posiłków. Za pomocą diety pudełkowej możesz również zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz osiągnąć wyznaczony przez siebie cel np. zrzucenie zbędnych kilogramów. 

Dzięki temu, że dostajesz już gotowe dania z obliczoną kalorycznością i zapotrzebowaniem na niezbędne składniki, nie musisz się martwić co jeść danego dnia, a także unikniesz ochoty na wszelkie pokusy jak np. czekolada. Catering dietetyczny cieszy się zainteresowaniem wśród osób aktywnych fizycznie. Przy regularnych treningach odpowiednia dieta pozwala na szybsze osiągnięcie wymarzonych efektów. 

Podsumowanie

Dieta pudełkowa jest rozwiązaniem zdrowym, a przede wszystkim bezpiecznym. Z powodzeniem możesz zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz dostarczać organizmowi niezbędnych składników do jego prawidłowego funkcjonowania. Przy okazji zyskujesz cenny czas, który możesz wykorzystać na swoje hobby. 

Dodaj komentarz