Przesyłki kurierskie są bardzo popularne. Ich popularność rośnie z każdym rokiem, dlatego firmy muszą prześcigać się w coraz to lepszych ofertach. Na polskim rynku króluje kilka kurierów. Są oni doświadczeni, sprawdzeni i oferują najdogodniejsze warunki wysyłki. Jednak każdy z nich ma co innego do zaproponowania. Nie mają równych cen, a przecież jest to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze danej firmy. Oczywiście przystępna oferta to nie wszystko. Liczy się także czas dostawy i bezpieczeństwo. Jednak dziś sprawdzimy, który sprawdzony kurier jest rzeczywiście tani?

Kurier InPost – ile kosztuje i dlaczego jest wart uwagi?

W Polsce bardzo popularną i często wybieraną firmą jest kurier InPost. Jest on znany głównie dzięki wprowadzeniu paczkomatów. To rewolucyjne rozwiązanie, które pozwoliło na bardzo konkurencyjne ceny względem innych firm. Oszczędności biorą się tutaj dzięki dostarczaniu paczek na wyznaczonej trasie paczkomatów. Nadawca umieszczę przesyłkę w danym punkcie, a odbiorca odbiera ją w innym. Dzięki temu kurier oszczędza masę czasu i pieniędzy na odbieraniu i dostarczaniu paczek do domów! Dlatego oferta InPost paczkomaty to świetny wybór, który jest naprawdę korzystny!

Paczka w Ruchu – czy taki tani kurier się opłaca?

Jednym z najnowszych rozwiązań wśród firm kurierskich jest Paczka w Ruchu. To obecnie najtańsza forma przesyłek. Jej korzystna cena działa na podobnej zasadzie, co paczkomaty InPost. Paczki są nadawane i odbierane w kioskach Ruchu. Ich ceny zaczynają się już od 6,31zł (netto)! Jednak nie wyślemy tym sposobem każdej paczki. Może mieć ona max 20 kg! Paczka w Ruchu to bardzo podstawowa, ale opłacalna forma wysyłki. Jest też w miarę szybka, gdyż dociera w przeciągu 1 do 4 dni roboczych.

Co z innymi firmami kurierskimi?

Z pewnością słyszeliście o wielu, wielu innych firmach kurierskich, które są popularne w naszym kraju. Mowa tu o DPD, DHL, FedEx oraz GLS. Są one sprawdzone i pewne, często znajdziemy je przy zamawianiu rzeczy przez Internet. Jednak są to bardzo duże firmy, które działają na arenie międzynarodowej. Dlatego ich ceny w naszym kraju nie są tak korzystne jak dwóch poprzedników. Mimo wszystko dają nam one możliwość wysyłania przedmiotów za granicę. Wtedy można je określić mianem tani kurier, gdyż są jedynymi dostępnymi opcjami. Są to jednak dużo wyższe kwoty, sięgające nawet kilkuset złotych przy przesyłkach poza Europę.

Tanio, ale szybko i bezpiecznie!

Przy wyborze kurierów należy patrzeć na coś więcej niż cena. Ważne jest, aby firma była sprawdzona i doświadczona. Zwróć także uwagę na czas dostawy oraz dodatkowe usługi. Każdy kurier ma inną kwotę ubezpieczenia wliczoną w cenę przesyłki. Jeśli więc chcesz mieć pewność, ze Twoja paczka jest bezpieczna i szybko dotrze do odbiorcy, sprawdź te informacje przed jej nadaniem! Czasem warto zapłacić więcej, ale mieć wszystkie wymagane rzeczy w cenie. Sprawdź sam!

Dodaj komentarz