W obecnych czasach gracze muszą być do tego przyzwyczajeni, że za niektóre gry muszą wydać 200 czy 300 złotych. Nie dziwi nas zatem fakt, że coraz częściej szukają dla siebie vulkanbet logowanie czy produkcje strategiczne. To właśnie tym drugim chcielibyśmy się dziś przyjrzeć, gdyż na rynku jest całkiem sporo ciekawych produkcji, które możemy ściągnąć legalnie i za darmo. Oto nasze krótkie zestawienie.

Fallout Shelter

Fallout to ceniona na rynku seria gier, która w 2016 roku doczekała się małego spin-offu. Jest to gra, w którą zagramy zarówno na konsolach, pecetach jak i urządzeniach mobilnych. Znajdujemy się tutaj w świecie po apokalipsie nuklearnej, a naszym zadaniem jest zarządzanie schronem i jego mieszkańcami.

Musimy zatem rozbudować nasz schron o nowe pomieszczenia, dbać o morale, jedzenie, zapasy, sprowadzać nowych mieszkańców. Świat zewnętrzny pełen jest niebezpieczeństw, więc musimy również zaopatrzyć się w broń. Nasi mieszkańcy mogą zdobywać większe doświadczenie, które przyda się w ich codziennych obowiązkach, jak i obronie oraz ataku.

0 A.D.

0 A.D. to gra, którą swoją oficjalną premierę będzie miała w 2021 roku. Dostępna jest jednak w wersji beta. Dzieło Wildfire Games już teraz nazywana jest nieoficjalnie nowym Age of Empires. Możemy tu zarządzać cywilizacjami żyjącymi między V w p.n.e. do V w n.e. To między innymi Rzymianie, Grecy, Celtowie – ilość nacji stale się powiększa.

Spotkamy się tu ze standardowym schematem. Musimy dbać o rozwój populacji, rozwój osad i miast, budowanie nowych obiektów, zbieranie materiałów, a także szkolenie wojska. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak to, że gra nie do końca trzyma się faktów historycznych, więc różne nacje mogą walczyć między sobą.

Order of Battle: World War II

Order of Battle: World War II to z kolei propozycja dla miłośników II wojny światowej. Dzieło studia The Artistocrats obecne jest na rynku od 5 lat i wciąż cieszy się popularnością. Jest to wręcz klasyczna, turowa strategia wojenna, która pozwala nam pokierować jednostkami wojennymi na froncie. Zmagania wojenne oczywiście skupiają się na wydarzeniach między 1939 a 1945 rokiem. Gra oferuje kilka bezpłatnych kampanii, natomiast część dostępna jest w płatnych DLC. Wprowadzono tu ponad 700 różnych jednostek, ciekawy system wsparcia, a nawet legendarnych dowódców. Sama rozgrywka odbywa się w systemie turowym na mapie, gdzie kontrolujemy swoje jednostki i obserwujemy poczynania wroga.

Supremacy 1914

Supremacy 1914 to kolejna gra wojenna, lecz tym razem nie tylko opowiada o losach I wojny światowej, lecz także jest dostępna przez przeglądarkę. Dzieło Bytro Labs pozwala nam wcielić się jedno z autentycznych państw i poprowadzić je do zwycięstwa w wojnie.

Istotne jest tutaj zarządzanie surowcami, rozwój naszego potencjału militarnego i gospodarczego, dbanie o dobre nastroje w poszczególnych prowincjach, jak i prowadzenie samej wojny. Możemy mierzyć się zarówno z innymi graczami jak i jednostkami sterowanymi przez komputer. Istotne przy tym jest tutaj zawieranie sojuszy, dobra dyplomacja.

StarCraft 2: Wings of Liberty

StarCraft to legenda gier komputerowych, której kontynuacja również spotkała się z bardzo dobrymi ocenami. To wręcz jeden z najlepszych RTS-ów w historii, w który możemy zagrać za darmo. W przypadku darmowej wersji Wings of Liberty otrzymujemy jedynie pierwszy, podstawowy epizod gry. Ogólnie dostępne są 3 epizody, a w naszej bezpłatnej wersji wcielamy się w rasę Terran. Naszym głównym bohaterem jest rebeliant Jim Raynok. Głównym zadaniem będzie walka z rasą Zergów, jak i wykonywanie wielu misji.

Dodaj komentarz