займы онлайн на банковскую карту займ на карту онлайн займы онлайн на карту микрокредит онлайн займ на карту займы онлайн займ на карту быстро микрозаймы на банковскую карту экспресс займ на карту микрозайм онлайн на карту срочно круглосуточно займ онлайн на карту займы на карту онлайн взять займ срочно на карту микрозаймы в интернете займ онлайн

27 marca 2008 22:40

niedoczytania: Latest post

Znamy nominowanych do Nagrody Silesius 2008

Tadeusz Różewicz został laureatem Wrocławskiej Nagrody Literackiej Silesius za całokształt twórczości (o nagrodzie pisaliśmy już tutaj). Znamy również twórców, którzy zostali nominowani do nagród „książka roku” oraz „debiut”.

Nagroda Silesius została ustanowiona w tym roku i swoją dużą wygraną może przyciągnąć wielu autorów. Będzie przyznawana polskim poetom w 3 kategoriach: za całokształt twórczości (100 tys. zł), za tomik (50 tys.) i za debiut (20 tys.).

W tym roku nagrodę za „książkę roku” może otrzymać Julian Kornhauser za Origami, Urszula Kozioł za Przelotem, Ewa Lipska za Pomarańczę Newtona, Zbigniew Machej za Wiersze przeciwko opodatkowaniu poezji, Piotr Mitzner za Podmiot domyślny, Andrzej Sosnowski za Po tęczy i Adam Wiedemann za Pensum.

W kategorii „debiut” nominowani zostali trzej poeci: Krzysztof Bąka za Znaki wodne, Marcin Perkowskiego za Czarne/białe z odcieniem i Julia Szychowiak za Po sobie.

W czwartek (27.03.2008) na konferencji prasowej, jeden z jurorów konkursu, prof. Jacek Łukasiewicz, powiedział, że Różewicz został uhonorowany jako „najwybitniejszy, żyjący poeta polski, o największym dorobku, który wywarł i wywiera największy wpływ na poezję, od 1945 r. do dzisiaj”.

Nagrody Silesius zostaną wręczone 27 kwietnia podczas uroczystej gali we Wrocławiu, w trakcie festiwalu literackiego „Port Wrocław”.

Przy okazji chcielibyśmy przypomnieć, że jutro (28.03.2008) do Krakowa zawita Tadeusz Różewicz, który w Sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego /ul. Długa 1/ w Krakowie o godzinie 17:00 będzie odpowiadał na pytania czytelników i podpisywał swoje książki.

Źródło:Biuro Literackie, Instytut Książki

j. - j. to ja

Podobne artykuły