займы онлайн на банковскую карту займ на карту онлайн займы онлайн на карту микрокредит онлайн займ на карту займы онлайн займ на карту быстро микрозаймы на банковскую карту экспресс займ на карту микрозайм онлайн на карту срочно круглосуточно займ онлайн на карту займы на карту онлайн взять займ срочно на карту микрозаймы в интернете займ онлайн

25 marca 2010 11:29

niedoczytania: Latest post
grafa: Łukasz Libiszewski

Transfer Jakuba Żulczyka z Warszawy do Krakowa

Redakcja Kroniki Towarzyskiej (w tym samym składzie co redakcja Niedoczytania.pl), szperając w odmętach internetu, wytropiła dla Was, Drodzy Czytelnicy, sensacyjną wiadomość.

Nowa książka będzie nosić tytuł „Instytut”.

Jakub Żulczyk wkrótce wyda nową powieść. I to nie nakładem Lampy, ale w Wydawnictwie Znak. Wiemy to, bo znaleźliśmy na stronie Znaku notkę zachęcającą zagranicznych wydawców do zakupu licencji na książkę Żulczyka. A więc transfer literacki z Warszawy do Krakowa. Nowa książka będzie nosić tytuł „Instytut” i będzie to mieszanka trzech gatunków: horroru, thrillera i powieści obyczajowej, więc na pewno będzie podniecająco. Ale żeby nie było za pikantnie, to fabuła ma być tylko pretekstem do przedstawienia obrazu dzisiejszego pokolenia 30-latków; ich stosunku do otaczającej rzeczywistości, w czym zawiera się też dominująca postawa eskapistyczna, niespełnione aspiracje, walka ze społecznymi stereotypami, a także odkrywanie własnej tożsamości w opozycji do innych.

Główna bohaterka powieści Jakuba Żulczyka, trzydziestopięcioletnia Agnieszka, odchodzi od męża, przeprowadza się z Warszawy do Krakowa i walczy o przyznanie jej praw do opieki nad dwunastoletnią córką. Agnieszka wprowadza się do mieszkania wynajmowanego przez grupę przyjaciół i nazywanego przez nich Instytutem. Wkrótce zaczynają się dziać tam dziwne rzeczy. Mieszkańcy zostają osaczeni przez ludzi, którzy zabarykadowują im okna, zabijają koty i stopniowo eliminują kolejnych mieszkańców (wątek prawie jak z Lostów, tylko że nie na Wyspie, ale w Instytucie). Tożsamość nieprzyjaciół jest ostatecznie na kartach powieści ujawniona, ale losów głównej bohaterki i jej córki wydawca nie ujawnił. Ale dodał (do wiadomości zagranicznych wydawców), że pisarstwo Żulczyka jest porównywane do prozy Thomasa Pynchona, Dona DeLillo i Wiliama Gibsona. Pięknie. Kupujta ludzie.

Poprawcie nas, jeśli się mylimy, ale mamy wrażenie, że jesteśmy pierwszym medium, które podaje tytuł nowej książki Żulczyka.

Tutaj możecie znaleźć wiadomość w oryginale.

Redakcja Niedoczytania.pl - Serwis niedoczytania.pl jest przekraczającym granice funkcjonujące w kulturze katalogiem kopii myśli i kopii kopii myśli, które od bycia w ciągłym ruchu utraciły cechę czytelności.

Podobne artykuły