займы онлайн на банковскую карту займ на карту онлайн займы онлайн на карту микрокредит онлайн займ на карту займы онлайн займ на карту быстро микрозаймы на банковскую карту экспресс займ на карту микрозайм онлайн на карту срочно круглосуточно займ онлайн на карту займы на карту онлайн взять займ срочно на карту микрозаймы в интернете займ онлайн

27 listopada 2008 12:57

niedoczytania: Latest post

Sławomir „Podkarpacki” Shuty i awaria sprzętu nagłaśniającego

Prezentujemy filmik z wieczoru poetyckiego poety Sławomira „Podkarpackiego” Shutego, który odbył się podczas turnieju jednego wiersza w Klubie Pod Jaszczurami 24 listopada 2008 roku.

W nowych tekstach Shutego, które napisał w Bieszczadach, czuć ziewnięcie prawdziwego powietrza połoniny i tarcie nosem o drzewa i trawę bieszczadzką. Nostalgia, melancholia, gitara i ognisko. Wzgórza nad Soliną. Shuty, który na tę okazję postanowił przyjąć pseudonim „Podkarpacki”, co ma symbolizować jego odcięcie się od dotychczasowej twórczości wielbiącej aglomerację i miejski tryb życia, przechodzi na stronę natury, która wyzwala w nim energię płynącą wprost z jego dołów psychicznych. Poeta z energii tej gotuje zupę ogórkową, którą serwuje zgromadzonym w klubie słuchaczom.

Oto fragmenty tekstów: „Nienawidzę pożegnań…”, „Tak bardzo cię kocham, tak bardzo będę tęsknić, nie chce jechać tam bez ciebie”, „Błądzisz między dniem a nocą. Szukasz wciąż.”, „Potrzeba cierpienia by docenić i umieć dostrzec szczęście. Potrzeba błędów by nauczyć się żyć. To wszystko było potrzebne, żeby teraz było jak jest.”, „Nikt, nikt, nikt nie wie co czuję, nikt nie wie co czuję do ciebie, ciebie, ciebie. Nikt nie wie co czuję do ciebie.”

Podczas czytania poezji pojawiły się pewne problemy techniczne. Mikrofon skwierczał, strzelał i brudził szlamem piękną poezje Podkarpackiego. W pewnym momencie nie było słychać głosu poety tylko sprzężenia i szumy. Ktoś z publiczności krzyknął: „Trzeba trochę potencjometr ściszyć, bo zakłóca. Bardzo jest potencjometr nastawiony i powstaje kakofonia. Troszkę zmniejszyć natężenie dźwięku na mikrofon”. Jednak organizatorzy nie wzięli sobie do serca sugestii publiczności i nie poprawili wadliwie działającej aparatury nagłaśniającej. Poeta nie dał po sobie poznać, że zaistniała sytuacja godzi w jego twórczość i w te kilkanaście ludzi, którzy przyszli posłuchać prawdziwej literatury, z Bieszczad, a w zamian otrzymali ścianę dźwięków przypominającą współczesne odmiany jazzu eksperymentalnego.

Sławomir Podkarpacki, po zakończeniu wieczoru poetyckiego w sposób kulturalny wyraził swoją dezaprobatę dla poziomu organizacji spotkania i problemów technicznych, które uniemożliwiły mu kontakt z jego wiernymi miłośnikami: „Ja po prostu sobie tego nie życzę. Ja pracuję. Siedzę w domu. Pracuję. Piszę, że tak powiem, by wypaść jakoś przed publicznością, a to co się odbywa to jest po prostu, nie wiem […] To więcej nas nie zapraszajcie na takie coś. Więcej razy czegoś takiego nie róbmy […] Ja chcę coś powiedzieć… nie wiem… wyrazić coś..”. Potem nastąpiła rozmowa.

W pierwszej części będziecie mogli podziwiać nową poezję Podkarpackiego:


Sławomir „Podkarpacki” Shuty cześć 1 from Niedoczytania.pl on Vimeo.

W drugim filmi Podkarpacki nie kryje oburzenia z powodu problemów technicznych, oskarża o spisek, a potem opowiada o Bieszczadach, nowej poetyce, dlaczego porzucił miasto i dlaczego teraz jest piękny.


Sławomir „Podkarpacki” Shuty cześć 2 from Niedoczytania.pl on Vimeo.

Redakcja Niedoczytania.pl - Serwis niedoczytania.pl jest przekraczającym granice funkcjonujące w kulturze katalogiem kopii myśli i kopii kopii myśli, które od bycia w ciągłym ruchu utraciły cechę czytelności.

Podobne artykuły