займы онлайн на банковскую карту займ на карту онлайн займы онлайн на карту микрокредит онлайн займ на карту займы онлайн займ на карту быстро микрозаймы на банковскую карту экспресс займ на карту микрозайм онлайн на карту срочно круглосуточно займ онлайн на карту займы на карту онлайн взять займ срочно на карту микрозаймы в интернете займ онлайн

5 kwietnia 2012 18:03

niedoczytania: Latest post

SLAM czyli „najlepszy poeta nigdy nie wygrywa” – CALL FOR PAPERS

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Fundacji Liternet, którego celem jest stworzenie publikacji dotyczącej zagadanienia slamu poetyckiego. Slam jest swoistym konkursem słowa mówionego, w którym może wziąć udział każdy. Definiowany jest zazwyczaj jako skrzyżowanie poezji z performansem. Jest to zjawisko poetyckie istniejące w Polsce od dziewięciu lat, lecz pomimo jego rozwoju wciąż pozostaje nieopisany. Celem projektu jest próba wpisania problemu slamu w jak najszerszy kontekst kulturowy i opis zjawiska w perspektywie porównawczej, na tle innych dziedzin, takich jak socjologia, performatyka czy estetyka, prowadzący do krytycznej refleksji nad jego miejscem we współczesnej literaturze. Proponowane przez nas obszary tematyczne to:

– Slam wobec poetyckich tradycji – rewolucja czy ewolucja?
– Slamer – performer czy poeta?
– Odbiorca jak krytyk – wprowadzenie punktacji jako forma demokratyzacji sztuki.
– Slam jako przestrzeń kształtowania tożsamości.
– Specyfika relacji mowa/pismo w slamie.
– Doświadczenie a analiza – strategie odbioru w slamie.
– Potrzeba nowych narzędzi opisu.
– Slam na tle innych performansów kulturowych – perspektywa porównawcza.

Powyższe zagadnienia nie wyczerpują oczywiście całości tematu, dlatego też zachęcamy do nadsyłania propozycji nowych ujęć problemu.

Zgłoszenia tematów artykułów wraz z abstraktem nie przekraczającym 1500 znaków ze spacjami oraz krótki biogram prosimy przesyłać na adres slam@fundacjaliternet.org do dnia 3 maja 2012. Zastrzegamy sobie prawo do selekcji artykułów. O akceptacji zgłoszenia zostaną Państwo poinformowani do 10 maja 2012.

Projekt objęła patronatem Katedra Performatyki UJ oraz Stowarzyszenie Nowa Mina Kultury. Publikacja zostanie wydana w formie elektronicznej przez Hub Wydawniczy Rozdzielczość Chleba w marcu 2013 r.

Redakcja Niedoczytania.pl - Serwis niedoczytania.pl jest przekraczającym granice funkcjonujące w kulturze katalogiem kopii myśli i kopii kopii myśli, które od bycia w ciągłym ruchu utraciły cechę czytelności.

Podobne artykuły