займы онлайн на банковскую карту займ на карту онлайн займы онлайн на карту микрокредит онлайн займ на карту займы онлайн займ на карту быстро микрозаймы на банковскую карту экспресс займ на карту микрозайм онлайн на карту срочно круглосуточно займ онлайн на карту займы на карту онлайн взять займ срочно на карту микрозаймы в интернете займ онлайн

28 listopada 2011 19:28

niedoczytania: Latest post

Premiera pierwszej polskiej powieści na smartfona – 1 grudnia w Bydgoszczy

Wszystkich entuzjastów hipertekstów literackich i miłośników dobrej literatury zapraszamy serdecznie na premierowe spotkanie z Konradem Polakiem, który zadebiutuje w Korporacji Ha!art hipertekstowym utworem „Schemat”, dostępnym także w wersji na urządzenia typu smartfon. Po prezentacji „Schematu” z jego autorem rozmawiać będzie Piotr Marecki, który opowie także o polskich i miłoszowskich fascynacjach Michaela Joyce’a.

1 grudnia 2011, czwartek, godzina 19:00

Cafe Pianola, ul. Jagiellońska 2, Bydgoszcz

Na granicy jawy i snu, refleksji krytycznej i medytacji, oniryzmu i egzystencjalizmu, Konrad Polak rozciąga swój hipertekstowy „Schemat”. Wielowątkowy i wielowarstwowy tekst przenosi czytelnika z fikcyjnych zdarzeń na ulicach Krakowa w sferę marzeń sennych, z zapisków o świadomym śnieniu – do korespondencji na temat hipertekstowej fabuły.

Rzeczywistość zdroworozsądkowa miesza się tu z irracjonalnymi sceneriami snów i zatartych wspomnień, a chęć zrozumienia relacji między mężczyzną a kobietą – z pragnieniem bycia panem swoich własnych snów. Fikcjonalnym i naukowym aspiracjom „Schematu” towarzyszy coś jeszcze: charakterystyczna dla formy hipertekstowej mimesis procesu powstawania myśli. Proces ten naśladuje czytelnik, kroczący za podsuwanymi obrazami i argumentami. Wpisana weń gra w błądzenie i w znajdowanie właściwych połączeń czyni lekturę „Schematu” wyzwaniem, przygodą i przyjemnością.

Informacja Nadesłana -

Podobne artykuły