займы онлайн на банковскую карту займ на карту онлайн займы онлайн на карту микрокредит онлайн займ на карту займы онлайн займ на карту быстро микрозаймы на банковскую карту экспресс займ на карту микрозайм онлайн на карту срочно круглосуточно займ онлайн на карту займы на карту онлайн взять займ срочно на карту микрозаймы в интернете займ онлайн

10 marca 2011 9:34

niedoczytania: Latest post

Kwiaty dla „Frondy”

Otrzymaliśmy na naszą skrzynkę pocztową zdjęcie bukietu dla czasopisma „Fronda”.

Po ogłoszeniu wyników dotacji na czasopisma kulturalne, Igor Janke napisał list otwarty do MInistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, cytujemy fragment:

[..] z ogromnym zdziwieniem przeczytałem informacje o tym, jak podległa Panu instytucja rozdzieliła dotacje na rozwój czasopism kulturalnych. Nie sposób nie zauważyć, że preferowane są pisma z jednej opcji światopoglądowej i towarzyskiej a dyskryminowane – innej.

Finansowania nie otrzymały pisma uznane, o wysokim poziomie intelektualnym jak „Pressje”, „Fronda”, „Christianitas” czy skądinąd lewicowy ale nie mainstreamowy „Obywatel”. Z drugiej strony otrzymały je m.in. „Krytyka Polityczna”, „Znak” czy „Przegląd Polityczny”. To również pisma wnoszące wiele do publicznej debaty, wartościowe, które warto wspierać. Ale warto też wspierać i inne.

Dzięki interwencji Ministra punktacja została obniżona z 80 na 77,5. Należy wspomnieć, że wniosek pisma społeczno-kulturalnego „Fronda” został oceniony przez zespół ekspertów na 77,5 punktów.

Dzięki obniżce przeszły wnioski takich pism:

„Wyspa-Kwartalnik Literacki”
Kwartalnik „Świat Ciszy”
Kwartalnik „Pressje”
Miesięcznik społeczno-kulturalny „ŚLĄSK”
Magazyn Ha!art i portal literacki Ha!art
Czasopismo „Krytyka Architektury”
Czasopismo „Borussia. Kultura. Historia. Literatura”
Kwartalnik „FRONDA” w formie papierowej i elektronicznej.
Magazyn „Notes na 6 tygodni”
Kwartalnik „Fraza”
Czasopismo „artPAPIER”

Najbardziej cieszymy się z artPAPIERU i Ha!artu!!!

Redakcja Niedoczytania.pl - Serwis niedoczytania.pl jest przekraczającym granice funkcjonujące w kulturze katalogiem kopii myśli i kopii kopii myśli, które od bycia w ciągłym ruchu utraciły cechę czytelności.

Podobne artykuły