займы онлайн на банковскую карту займ на карту онлайн займы онлайн на карту микрокредит онлайн займ на карту займы онлайн займ на карту быстро микрозаймы на банковскую карту экспресс займ на карту микрозайм онлайн на карту срочно круглосуточно займ онлайн на карту займы на карту онлайн взять займ срочно на карту микрозаймы в интернете займ онлайн

3 marca 2010 1:59

niedoczytania: Latest post

Korporacja Ha!art zaprasza na dwa spotkania z Matthiasem Göritzem

Korporacja Ha!art zaprasza na dwa spotkania z Matthiasem Göritzem, autorem książki „Krótki sen Jakoba Vossa”.

Kraków: 10 marca (środa), godzina 19.00, Klub Lokator, ul. Krakowska 27, prowadzenie: Grzegorz Jankowicz.

Warszawa: 12 marca (piątek), godzina 18.00, Goethe-Institut w Warszawie, Biblioteka, ul. Chmielna 13a, prowadzenie: Justyna Czechowska.

Zaprasza się zapewne tych, co mają ekologiczne sumienia, niech przyjdą i niech im się tam jątrzy (to wg słów Olgi Tokarczuk). Red. Niedoczytania jednocześnie domyśla się, że ci niemający ekosumienia nie powinni czytać takich książek. Red. przeprasza jednocześnie za domysł, który może wydać się niestosownym, ale to wynik pewnie jeszcze niewyrobionej dostatecznie ekowrażliwości, ale to przyjdzie z czasem i z kolejnymi ekolekturami.

Matthias Göritz (ur. 1969 w Hamburgu) – poeta i prozaik, eseista i tłumacz. Studiował filozofię i literaturoznawstwo. Mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Za swoją twórczość otrzymał kilka nagród i stypendiów. Korporacja Ha!art właśnie opublikowała w polskim tłumaczneniu Tomasza Ososińskiego pierwszą powieść Göritza „Krótki sen Jakoba Vossa” (Der kurze Traum des Jakob Voss, 2005), która uzyskała hamburską nagrodę promocyjną (Hamburger Literaturförderpreis) oraz nagrodę Mara-Cassens-Preis. W 2008 przebywał na stypendium twórczym w Willi Decjusza w Krakowie oraz wziął udział w projekcie „Wiersze w metrze” w Warszawie. Od 2006 gra w głośnym spektaklu o polsko-niemieckich wypędzeniach po II wojnie światowej pt. „Transfer’ w reżyserii Jana Klaty.

Redakcja Niedoczytania.pl - Serwis niedoczytania.pl jest przekraczającym granice funkcjonujące w kulturze katalogiem kopii myśli i kopii kopii myśli, które od bycia w ciągłym ruchu utraciły cechę czytelności.

Podobne artykuły